Блекаути взимку - бути чи не бути: міністр енергетики Галущенко дав новий прогноз

Читать на русском

Енергосистема України готова до зимового періоду, однак все залежить від інтенсивності російських обстрілів

Читать на русском
Блекаути в Україні
Якщо ворог битиме по нашій інфраструктурі - на жаль, є ризики вимикань світла

Енергосистема України готова до зимового періоду, однак все залежить від інтенсивності російських обстрілів

Наразі українська енергосистема повністю готова до того, аби без проблем пройти осінній та зимовий сезон. Єдина та ключова загроза - російські обстріли інфраструктури. Саме від цього залежить, чи будуть в країні блекаути.

Про це розповів очільник Міненерго Герман Галущенко в етері телемарафону. Він, втім, зазначає, що енергетичні об'єкти активно захищаються силами ППО

Так, за словами Галущенка, останнім часом масованих ракетних обстрілів інфраструктури не фіксується. Втім, вони можуть активізуватися зі зниженням температури та початком холодів, коли повноцінно почнеться опалювальний сезон. 

Втім, цьогоріч Україна готова до таких атак значно краще, аніж торік. Ключові енергооб'єкти активно захищаються засобами ППО, аби убезпечити українців від тривалих відключень світла.  

"Система готова до проходження сезону і з точки зору генерації, і з точки зору передачі електроенергії. Тому єдине, що може вплинути драматично – це... обстріли. Спрогнозувати, який буде масштаб тих обстрілів, який вплив буде, які руйнування будуть – це дуже складно. Тому, безумовно, окрім підготовки просто системи, є ще запроваджені системи захисту, які ми теж вперше реалізуємо", - розповів Герман Галущенко.

В разі повномасштабних обстрілів, як це було минулого року, блекаутів уникнути не вдасться - на жаль. Втім, міністр енергетики заспокоює, що вони, скоріше за все, будуть тимчасовими, а не повними. 

"В разі потужних атак в Україні можливі блекаути, але вони будуть мати тимчасовий характер", - резюмував Галущенко.

Зима в Україні 2023-2024: які небезпеки чекають 

Нагадаємо, що блекаут - це повне зникнення світла. Вони траплялися торік восени та взимку внасідок масштабних російських ударів по нашій енергетичній інфраструктурі. Втім, повністю "вимкнути" Україну ворогу так і не вдалося. 

Тоді, особливо в перші рази, окупанти били одразу сотнею ракет по всій країні. Київ це застало зненацька, адже подібну тактику використовували лише 24 лютого 2022 року, під час початку вторгнення, коли по Україні випустили сотні ракет. Тож на деякий час більшість країни таки застигла без світла, а потім почалися регулярні віялові відключення світла. 

Втім, це носило й справді тимчасовий характер. До того ж, після цього Україну почали активно посилювати засобами ППО, аби уникнути подібних речей в подальшому. Цей процес продовжується і зараз. Паралельно з цим навчається наш технічний персонал, інженери та електрики тощо, як діяти в критичних випадках та оперативно лагодити інфраструктуру. 

Станом на зараз, кажучи відверто, оцінити рівень підготовки системи до зими досить складно. Існують абсолютно полярні оцінки від влади та від експертного середовища. Втім, в цих суперечах насправді немає ніякого сенсу, адже опалювальний сезон вже фактично розпочинається, а те, що ворог готується до чергових масованих обстрілів - секрет Полішинеля. Тож вже незабаром всі українці матимуть змогу особисто переконатися, чи вдалося уряду й справді провести масштабну роботу із захисту інфраструктури від блекаутів, чи ні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.