Як максимально заощаджувати заряд на ноутбуці на випадок блекауту: п’ять простих лайфхаків

При відсутності світла варто подбати про батареї своїх гаджетів

Роботу ноутбуку якнайдовше можна зберегти заощаджуючи заряд батареї
Роботу ноутбуку якнайдовше можна зберегти заощаджуючи заряд батареї

При порушенні енергопостачання кілька простих порад допоможуть зберегти роботу ноутбуку якнайдовше. Є прості правила, щоб максимально зберегти заряд батареї для гаджету на випадок відключення світла.

Спеціалісти попереджають, що після 300-500 циклів заряду/розряду літій-іонної батареї її місткість зменшується до 80% від початкової. Це абсолютно нормально, але впливає на автономний час роботи ноутбука. Також заряд швидко знижується під час роботи за умови дуже високих і низьких температур. Що треба робити?

  • Оновіть АКБ вашого гаджету. Якщо вам дозволяють фінанси - можна придбати більш енергоефективний SSD-накопичувач. Регулярно очищайте кулери від пилу і замінюйте термопасту. Чим краще буде працювати система охолодження, тим довше батарея триматиме заряд.
  • Користайтеся функцією економією заряду: Пуск – Панель управління – Електроживлення – Створення схеми управління живленням – Економія енергії. У такому режимі при низькому заряді відключаються фонові дії і push-повідомлення, які використовують додатковий заряд АКБ.
  • Налаштуйте яскравість свого дисплею, оскільки це також впливає на заряд батареї: Пуск – Параметри ПК – Персоналізація. 
  • Під час блекауту варто відключити підключення до інтернету та функцію Bluetooth. Найпростіший варіант - перевести ваш гаджет у режим "у літаку".
  • Використовуйте під час відключення світла інтегровану, а не дискретну відеокарту. Якщо у вас відеокарта NVIDIA, зробіть наступним чином: Панель управління NVIDIA – Управління параметрами 3D – Глобальні настройки і під рядком "Бажаний графічний процесор" обирайте пункт "Інтегроване графічне обладнання".

Для економії заряду необхідно виключити всі програми, якими ви не користуєтеся. Зайвими також будуть непотрібні вкладки в браузері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube