У Бердянську на косі мало не потонули дві дівчинки. Одна до приїзду медиків була в стані клінічної смерті

Читать на русском

Медикам вдалося "відкачати" дівчаток з різницею у 10 хвилин

Читать на русском
У Бердянську на косі мало не потонули дві дівчинки. Одна до приїзду медиків була в стані клінічної смерті

Медикам вдалося "відкачати" дівчаток з різницею у 10 хвилин

У неділю, 30 травня, на косі у Бердянську мало не потонули дві дівчинки. Коли їх дістали з води, обидві не дихали. З різницею приблизно у 10 хвилин їх вдалося реанімувати.

Все сталося на пляжі бази відпочинку "Нафтохімік". За яких обставин діти почали тонути - невідомо. Зараз цим питанням займаються співробітники поліції, - повідомляє Інформатор.За інформацією від Бердянської станції екстреної швидкої допомоги,одну дитину в стані середньої тяжкості доставили до лікарні. Друга - дівчинка 9-ти років, до моменту приїзду бригади перебувала у стані клінічної смерті.

Протягом близько 20-ти хвилин лікарі проводили реанімаційні заходи. Як тільки дівчинка почала подавати ознаки життя - відразу ж госпіталізували. Вона знаходиться у відділенні інтенсивної терапії дитячої лікарні під наглядом лікарів. 

З огляду на те, що починається курортний сезон, думаємо, буде незайвим проговорити кілька моментів. Всі звикли думати, що коли людина тоне, вона істерично кричить про допомогу і щосили махає руками. Насправді ж все зовсім не так. Людина, яка потопає, не здатна кричати, оскільки дихальна система зайнята відновленням дихання і вимовити щось просто неможливо. Погляд, як правило, порожній і не може сфокусуватися, очі можуть бути взагалі закриті. При цьому рот постійно відкритий і голова відхилена назад. Тому будьте уважними і не лінуйтеся зайвий раз гукнути людину, щоб переконатися в тому, що все добре.

Що потрібно і чого не потрібно робити, якщо побачили потопаючу людину: 

  • Відразу телефонуйте на номер 101 - він безкоштовний, працює цілодобово, телефонувати на нього можна навіть, якщо в телефоні немає sim-карти або не ловить зв'язок.
  • Не можна кидатися у воду, не подумавши. Ваші дії повинні бути обдуманими, спокійними і обережними, інакше ви самі ризикуєте постраждати.
  • Якщо ви чуєте крики про допомогу, потрібно якомога швидше відповісти на них. Іноді, коли потопаючий розуміє, що його почули, у нього з'являються додаткові сили, які допомагають протриматися на воді до приїзду допомоги. Однак важливо пам'ятати, що найчастіше потопаючий не кричить.
  • Якщо ви перебуваєте неподалік від потопаючого, йому можна подати мотузку, жердину, кінець якого-небудь одягу, будь-які непотопаючі предмети.

Як витягти людину з води:

Підпливши до потопаючого, піднирніть під нього. Візьміть людину ззаду одним із прийомів захоплення (класичний - за волосся) і транспортуйте до берега. У разі, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільнитеся і відразу ж пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж людина вже пірнула у воду, не залишайте спроб знайти її на глибині, а потім повернути до життя. Це ще можна зробити в тому випадку, якщо людина перебувала у воді близько 5 хвилин.

Перша допомога при утопленні:

Про те, що потрібно робити в першу чергу, розповів інструктор з надання допомоги MedCorp Олексій Турчак. Не бійтеся діяти:

  • Якщо хтось із тих, що купаються почав тонути і захлинатися, слід негайно дістати його з води на суху тверду поверхню і відразу викликати швидку допомогу за номером 103.
  • Після того як ви витягли людину з ознаками утоплення з води, пересувати її слід дуже обережно, особливо шию і голову. Людина могла вдаритися головою і нанести собі травму, або навіть отримати перелом основи черепа.
  • Потрібно прочистити порожнину рота від можливих сторонніх предметів (мул, водорості, блювотні маси). Потім потрібно перевірити дихання у потерпілого.
  • Якщо у людини відсутнє дихання, необхідно переходити до серцево-легеневої реанімації. Але перед її початком потрібно зробити 5 рятувальних вдихів у ротову порожнину людини, наситити її кров киснем. На воду в легенях ми не звертаємо уваги - її не так багато і вона не так небезпечна, як зупинка серця. Тим більше, що вода з часом розсмокчеться, тому цими вдихами ми проштовхує воду далі, щоб звільнити дихальні шляхи. Вибивати воду з потерпілого не потрібно - так ми тільки втратимо час і можемо нанести додаткові травми.
  • Після цього проводимо серцево-легеневу реанімацію за принципом 30 натискань - 2 вдихи. Бажано це робити удвох і пам'ятати про власну біологічну безпеки (рукавички, клапан для СЛР). Якщо ви не знаєте, як надавати допомогу - зверніться до боту.
  • Проводити СЛР слід до появи у людини дихання або до приїзду швидкої допомоги. Якщо дихання з'явилося - переведіть потерпілого в бічну стабільність і перевіряйте дихання кожні 2 хвилини.
  • Важливо перемістити потерпілого в тінь і стежити за тим, щоб постраждалий не отримав теплового удару.

 Нагадаємо, з початку 2021 року в Україні вода забрала життя більше 270 осіб .Серед них є діти.

Так, у Харківській області 15-річний школяр, намагаючись врятувати собаку, провалився під лід і потонув.У Миколаївській області 5-річний хлопчик впав у річку і захлинувся водою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.