У 2022-му році армія Польщі поставила рекорд з набору з моменту скасування призову

Читать на русском

Польща готова захищати себе від можливих загроз

Читать на русском
У 2022-му році армія Польщі поставила рекорд з набору з моменту скасування призову
У 2022-му році армія Польщі поставила рекорд з набору з моменту скасування призову

Польща готова захищати себе від можливих загроз

За 2022-й рік до лав польської армії вступили 13 742 солдати. Це стало рекордом за весь час з моменту скасування обов’язкової військової служби ще в 2008-му році. Вірогідно, поштовхом до цього стала російська агресія проти України та усвідомлення масштабів загрози з боку рф та Білорусі для самої Польщі. 

Про це повідомив віцепрем’єр і міністр національної оборони країни Маріуш Блащак. Надалі країна планує тільки збільшувати кількість військовослужбовців, аби мати можливість протистояти будь-яким загрозам. Схоже, що самі поляки також усвідомлюють теперішню світову ситуацію, та самостійно йдуть на захист своєї держави. 

«Минулого року до польської армії вступила рекордна кількість солдатів. Я маю на увазі професійних військовослужбовців – 13 742 солдатів. Це стало рекордом з моменту скасування обов'язкової військової служби», – заявив Блащак у Любліні під час складання присяги бійцями Війська територіальної оборони. 

Він додав, що це лише перший етап у розвитку армії. У 2023-му році буде посилюватися кампанія «стань солдатом Республіки Польща». Очікується збільшення кількості добровольців, яке спостерігається вже зараз. Наразі збройні сили країни налічують 164 тисячі військових, та ще 36 тисяч – бійці Війська тероборони. 

«Наша мета – щоб польська армія налічувала щонайменше 300 тисяч солдатів, зокрема 50 тисяч солдатів ВТО і 250 тисяч професійних солдатів», – заявив віцепрем’єр. 

Посилення польської армії

Кроки для зміцнення оборони країни Польща посилила на тлі російської агресії проти нас. Навесні 2022-го року ухвалили закон «Про захист Батьківщини». Він ввів новий вид військової служби в країні – добровільну. Поляки можуть добровільно пройти військову підготовку та стати в резерв, або піти далі по військовій кар’єрі. 

Польща також збирається подвоїти свої витрати на оборони. Першим кроком має стати збільшення відсотку виділення коштів на оборону від валового внутрішнього продукту – з 2,4% до 3%. Згодом цей показник планують підняти до 5% від ВВП. 

Нагадаємо, що ЄС і G7 обмежують ціни на російські нафтопродукти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.