Чому українці масово повертаються з Польщі: думка експерта

При цьому 1 січня трафік на кордоні був найнижчим з 24 лютого 2022 року

Чому українці масово повертаються з Польщі: думка експерта
Хвиля повернення українців стала найбільшою від літа

Наприкінці грудня різко зросла кількість українців, які вирішили повернутися з Польщі додому. А 1 січня трафік на кордоні був найнижчим з початку повномасштабного російського вторгнення. Тенденцію зауважив заступник директора Польського економічного інституту Анджей Кубісяк.

Про це пише Ukrayina.pl. Експерт каже, що хвиля повернення українців стала найбільшою від літа. І це попри те, що Україна знаходиться у стані енергетичної кризи. Через, що політики пророкували, новий потік біженців до Польщі.

Чому українці масово повертаються з Польщі

"Грудень виявився місяцем з найбільшою кількістю перетинів кордону в бік України після завершення літніх відпусток. Ймовірно, це був ефект Різдва та Нового року, адже кінець року був часом найбільшого трафіку на кордоні та рекордного результату – 39,9 тисяч перетинів в Україну за добу", — зазначив Кубісяк.

Він додав, що грудень виявився місяцем більшого відтоку з Польщі, ніж припливу нових людей. Це ще раз підтверджує, що енергетична криза в Україні не спричинила нової хвилі міграції. 

 

 

Що цьому передувало

На початку грудня 2022 року посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький заявив, що Польща очікує на нову хвилю біженців з України. Головною причиною стали атаки окупантів по цивільній інфраструктурі. Адже українцям доводиться жити в умовах відсутності світла, води та тепла. Ціхоцький акцентував, що більше повертаються в Україну. Або подорожують між Польщею та Україною – хтось за медичною допомогою, хтось відвідати дітей, хтось привозить з Польщі чи через Польщу допомогу ЗСУ або лікарням.

Нагадаємо, у Німеччині спалили притулок для біженців з України. Крім того, в Угорщині змінили правила безкоштовного проїзду для українських біженців.

Також Інформатор писав, що білоруси використовують біженців з Ірану, щоб знайти слабкі місця на кордоні з Україною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube