Туреччину візьмуть до ЄС через міркування безпеки: український експерт звернув увагу на дії Ердогана

Поки США переглядають свою роль у НАТО, Туреччина заявляє про підтримку вступу України до Альянсу та одночасно натякає на власні євроінтеграційні амбіції. Президент Реджеп Тайїп Ердоган прямо заявив: лише Анкара може врятувати ЄС від проблем, спричинених війною

Ердоган
Чи візьме ЄС Туреччину через війну в Україні

Поки увага світу прикута до напружених відносин між США та Європою, Туреччина активізує свою дипломатичну гру. Країна робить ставку на членство в ЄС на тлі переформатування НАТО. На це вказують дві заяви, зроблені напередодні представниками Анкари.

Як повідомив CEO комунікаційного агентства PlusOne Максим Саваневський, деякі заяви Анкари демонструють, що країна прагне зміцнити свій вплив у регіоні.

"Ми виступаємо за вступ України до НАТО. Це наша офіційна позиція", - заявив міністр закордонних справ Туреччини.

Тим часом президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зробив амбітну заяву щодо членства країни в Євросоюзі:

"Лише Туреччина може врятувати ЄС від проблем, у які він потрапив через війну в Україні. Анкара могла б зміцнити європейську оборону та вирішити проблему старіння населення на континенті. І це може статись лише за умови членства Анкари в ЄС".

Ці заяви пролунали на тлі обговорень потенційного переформатування НАТО, яке стає дедалі реальнішим через зміну політики США. Як зазначив без п’яти хвилин новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, Європа тепер серйозно замислюється про власну безпеку.

Як пише Саваневський, Туреччина є однією з найпотужніших армій Альянсу з реальним бойовим досвідом. Анкара протягом десятиліть намагалася стати членом ЄС, і нинішня геополітична ситуація дає їй унікальний шанс відновити цей діалог.

"Безпекова компонента для Європи зараз може вийти на перший план і перебити інші причини, через які Туреччину не брали раніше до ЄС", – йдеться в аналізі ситуації.

Зростання впливу Туреччини особливо помітне в останні роки. Анкара прагне відновити свою велич і збільшити вплив у регіоні.

"Росія здала Вірменію, і Азербайджан відновив свій контроль над Нагірним Карабахом завдяки підтримці Туреччини. Падіння режиму Асада в Сирії – теж навряд чи відбулось без турків", – підкреслює експерт. 

Якщо Туреччина стане членом ЄС, вона стане найбільшою за населенням країною Союзу і однією з провідних економік. Проте питання її членства залишається відкритим, адже Туреччина відома своїми амбіціями впливати на глобальні процеси.

"Чи захоче ЄС такого члена – велике питання. Адже це країна, яка буде прагнути збільшувати вплив всюди, куди зможе дотягнутись", - додав Саваневський.

Враховуючи базові потреби людства, на які свого часу вказував Абрагам Маслоу, безпека для Європи зараз стає ключовим фактором. Тому перспектива вступу Туреччини до ЄС виглядає не такою вже й фантастичною. Щоправда, у такому разі це буде вже зовсім інший Європейський Союз.

Заяви Ердогана щодо миру у 2025 році

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у третю річницю вторгнення РФ 24 лютого наголосив на цілковитій підтримці України. Турецький глава зазначив на важливості зусиль, спрямованих на те, щоб у 2025 році запанував мир, а не тривала війна. Ердоган припустив, що Рамадан може принести край військовим діям в Україні. 

Нагадаємо, що у 2025 році місяць Рамадан розпочнеться ввечері 28 лютого та триватиме до заходу сонця 29 березня. Після завершення посту 30 березня мусульмани відзначатимуть свято Ураза-байрам (Ід аль-Фітр), яке символізує закінчення священного місяця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube