Європа пропонує Києву взаємовигідну співпрацю
Європейський Союз у понеділок, 24 лютого, запропонував Україні власну угоду щодо корисних копалин. В ЄС назвали її "безпрограшною" та взаємовигідною. Наразі Київ веде перемовини щодо угоди про рідкісноземельні ресурси зі Штатами.
Про це повідомляє Politico. Європейський комісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне заявив, що подав конкурентну пропозицію українським чиновникам, з якими він зустрічався в Києві під час візиту Європейської комісії з нагоди третіх роковин повномасштабного вторгнення Росії.
"Двадцять один із 30 критично важливих мінералів, яких потребує Європа, Україна може забезпечити у взаємовигідному партнерстві", - сказав Сежурне.
Він також чітко зазначив, що додана цінність, яку пропонує Європа, полягає в тому, що вона ніколи не буде вимагати укладення угоди, яка не є взаємовигідною. Як відзначає видання, пропозиція пролунала якраз тоді, коли президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон близький до підписання угоди з Києвом щодо природних ресурсів.
Politico нагадує, що в Україні є величезні поклади критично важливих елементів і мінералів, від літію до титану, які життєво необхідні для виробництва сучасних технологій і дуже бажані в глобальній гонці за ресурси. Україна також має величезні запаси вугілля, а також нафти, газу та урану, але більша їхня частина знаходиться на окупованих Росією територіях.
Нагадаємо, раніше Politico повідомляло, що Україна сама запропонувала Європі свої рідкісноземельні копалини. Українська сторона готова створювати спільні з європейцями підприємства з видобутку критичних для Євросоюзу корисних копалин, зокрема літію, титану та урану.
Дональд Трамп робить все більш агресивні спроби підписати угоду з Україною про корисні копалини, вимагаючи 500 мільярдів доларів компенсації за військову підтримку. Президент України Володимир Зеленський наразі відмовився підписати угоду, запропоновану адміністрацією Трампа, заявивши, що її умови передбачали відмову Києва від корисних копалин, доходів від нафти та газу, а також доходів від портів та іншої інфраструктури на суму 500 мільярдів доларів, були занадто жорсткими.
"Я не підпишу те, що доведеться віддавати 10 поколінням українців", – сказав Зеленський на пресконференції 23 лютого.
Але в понеділок, 24 лютого, Трамп наполягав, що "остаточна угода дуже близька". За його словами, вона включатиме "рідкісноземельні елементи та різні інші речі".