Трубопроводи підірвали, а обласний центр під «прицілом» рашистів: мер Миколаєва про ситуацію в місті

Читать на русском

Людям, які евакуювалися, радять поки не повертатися

Читать на русском
Трубопроводи підірвали, а обласний центр під «прицілом» рашистів: мер Миколаєва про ситуацію в місті
Мер Миколаєва розповів про ситуацію в місті

Людям, які евакуювалися, радять поки не повертатися

На головні питання щодо Миколаєва відповів міський голова Олександр Сєнкевич. Здебільшого, його брифінг стосувався відновлення водопостачання, безпекової ситуації в місті та питанню повернення людей до міста. Наразі, Миколаїв залишається під обстрілами рашистів, а для відновлення водопостачання потрібно провести чимало ремонтних робіт, завершення яких не дасть змогу отримати чисту питну воду з кранів. 

Про все це мер Миколаєва розповів під час брифінгу для Медіацентру Україна. Загалом, ситуація контрольована, проте неможливо повністю гарантувати безпеку для населення. Через це людей просять втриматися від повернення до міста. Людям, що зараз перебувають в Миколаєві радять дотримуватися всіх правил безпеки. 

 

Відновлення водопостачання

Команди комунальників уже працюють на місцях порушення трубопроводу. Справа в тому, що трубопровод на 73 кілометри постраждав від обстрілу росіян. За добу після удару місто повністю втратило тиск. Дослідження показало, що труба пошкоджена в чотирьох місцях. 

У деяких місцях підривали трубу вибухівкою. В інших – розстрілювали з танків чи РПГ. Також вороги пошкодили станцію водозабору, що знаходиться біля Херсону. 

Головною задачею є відновлення пошкоджених ділянок. Це має дозволити запустити прісну воду до централізованої мережі. Поки що Миколаїв бере воду з річки Південний Буг – щоправда, вона там солона, і комунальники сподіваються повернути постачання з річки Дніпро. 

Солона вода призвела до збільшення проривів трубопроводів у 20 разів. Поки що водоканал не встигає оперативно ліквідовувати всі наслідки. Тим не менш, роботи активно проводяться. Для жителів міста будуть роздавати питну воду у спеціальних місцях з опаленням, можливо, лікарнях та школах. Навіть після відновлення водопостачання з Дніпра, деякий час вода в кранах буде забороненою для вживання. 

Як змінилося життя Миколаєва після звільнення Херсону

Перша відповідь мера була проста – ніяк. Місто постійно страждає від обстрілів. За останні два тижні обстріли трохи зменшилася, але від них й досі страждають люди. На місці ракетного удару 11-го листопада загинуло шестеро людей. Ще одна людина загинула в лікарні. Після цього було чутно вибухи на околицях міста, але в сам Миколаїв ракети не прилітають.

Мер пов’язує це з тим, що раніше рашисти били з-під Херсону ракетними комплексами С-300. Зараз вони вимушено перекинули їх на Лівий берег, і зараз вони тільки розгортають нові позиції для вогню.

Чи варто повертатися до міста

Мер міста закликав утриматися миколаївців від повернення, якщо вони раніше евакуювалися. Справа в тому, що вороги знаходяться надто близько. Швидкість польоту ракети часто перевищує навіть передачу інформацію про її політ та оголошення тривоги. Тобто, спочатку можна почути вибух, а потім – сирену. 

Рашисти цілеспрямовано займаються геноцидом, намагаються створити гуманітарну та комунальну катастрофу. У зв’язку з усім цим, людей закликають не повертатися до міста. Варто почекати, поки в місті стане безпечніше. 

Щодо повернення бізнесу до міста – зараз у Миколаєві залишився тільки малий та мікробізнес. Звичайно, компаніям радять повертатися для відновлення Миколаєва, але тільки в тому випадку, якщо власники можуть гарантувати безпеку своїм працівникам. Проте, безпечніше буде почекати. 

Агресія рф проти Миколаєва

Місто є однією з головних цілей рашистів на півдні. Вороги постійно здійснюють обстріли Миколаєва, руйнуючи як комунальну, так і цивільну інфраструктуру. Тільки 11-го листопада росіяни вдарили ракетою по п’ятиповерховому житловому будинку. Внаслідок атаки загинуло шестеро людей. 

Рашисти також цілять і в комунальну інфраструктуру. Серед іншого, постраждав водогін Дніпро-Миколаїв. Комунальники зафіксували пошкодження в чотирьох місцях тільки на половині сполучення. Проте, його можливо відновити, але для цього потрібен час. 

Нагадаємо про контрнаступ ЗСУ на Півдні: що відбувається на Кінбурнській косі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.