“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Тривога є поширеним станом, який вражає мільйони людей, проте з нею можна впоратися
Раптовий смуток, агресія, зниження рівня енергії чи замкнутість — може бути першою ознакою того, що у когось проблеми з тривожністю. Це відчуття рано чи пізно відчувають всі. В одних це минає швидко. Однак в інших відчуття тривожності може тривати не тиждень і не два. Як не довести себе до тривожного розладу — з'ясовував Інформатор.
Потік новин, постійні стреси, поганий сон, зміна в поведінці та в емоціях, а також "туман в голові" та небажання що-небудь робити — це те, що стало для нас звичним за більш як пів року життя в активній фазі війни. Тригери тривоги у всіх різні, однак знання того, що може спричинити або посилювати тривогу, може допомогти запобігти занепокоєнню.
Тривожність для нашого тіла — це щось на кшталт бойової готовності. Наш організм чекає на можливу небезпеку, запускаючи реакцію боротьби або втечі. Першими "дзвіночками" що щось не так може бути, як звичайне роздратування, так і надмірна знервованість, почуття біди, прискорене серцебиття, підвищене потовиділення, запаморочення, проблеми з концентрацією уваги, поверхневий сон та навіть проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
1. Зосередження на трьох речах або ж правило 333.
Аби швидко привести себе до тями, психологи рекомендують сконцентруватися на трьох речах, які ви можете побачити, почути й доторкнутися. Такий нехитрий прийом допоможе позбутися нав'язливих думок та нападів паніки, оскільки ви сконцентруєтесь на іншому.
Наслідки війни не минуть з її закінченням. За даними МОЗ, посттравматичний стресовий розлад може тривати не менше семи-десяти років. Якщо ж ви розумієте, що щоденні спроби заспокоїти свою нервову систему не допомагають, тоді час подумати про лікування. Надмірна тривожність нерідко може призвести до панічних атак. Раніше Інформатор писав про 12 простих вправ, які допоможуть подолати психологічні травми. Нагадаємо, що в Україні працює чат-бот для психологічної допомоги.