Тривога під контролем: дієві поради заспокоєння

Тривога є поширеним станом, який вражає мільйони людей, проте з нею можна впоратися

Тривога під контролем: дієві поради заспокоєння

Раптовий смуток, агресія, зниження рівня енергії чи замкнутість — може бути першою ознакою того, що у когось проблеми з тривожністю. Це відчуття рано чи пізно відчувають всі. В одних це минає швидко. Однак в інших відчуття тривожності може тривати не тиждень і не два. Як не довести себе до тривожного розладу — з'ясовував Інформатор. 

Потік новин, постійні стреси, поганий сон, зміна в поведінці та в емоціях, а також "туман в голові" та небажання що-небудь робити — це те, що стало для нас звичним за більш як пів року життя в активній фазі війни. Тригери тривоги у всіх різні, однак знання того, що може спричинити або посилювати тривогу, може допомогти запобігти занепокоєнню.

Симптоматика

Тривожність для нашого тіла — це щось на кшталт бойової готовності. Наш організм чекає на можливу небезпеку, запускаючи реакцію боротьби або втечі. Першими "дзвіночками" що щось не так може бути, як звичайне роздратування, так і надмірна знервованість, почуття біди, прискорене серцебиття, підвищене потовиділення, запаморочення, проблеми з концентрацією уваги, поверхневий сон та навіть проблеми зі шлунково-кишковим трактом. 

Причини тривожності

  • інформаційна перевантаженість
  • поганий сон
  • людські страхи
  • бажання все ідеалізувати
  • прийом ліків
  • незбалансоване харчування
  • вживання кави

Методи заспокоєння

1. Зосередження на трьох речах або ж правило 333. 

Аби швидко привести себе до тями, психологи рекомендують сконцентруватися на трьох речах, які ви можете побачити, почути й доторкнутися. Такий нехитрий прийом допоможе позбутися нав'язливих думок та нападів паніки, оскільки ви сконцентруєтесь на іншому. 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube