Пам’ятна монета Тримаймо стрій! введена в обіг 24 лютого 2025 року, вона має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу
До третіх роковин від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Національний банк України відкарбував нову пам’ятну монету “Тримаймо стрій!”. Вона присвячена незламності українських військових, які самовіддано боронять Батьківщину на всіх найгарячіших ділянках протистояння, та єднанню всіх українців на шляху до справедливої Перемоги. Про це 24 лютого повідомили в НБУ.
«Ми назвали нову монету “Тримаймо стрій!” – цей заклик зрозумілий і відгукується в серці кожного українця. Війна триває, боротьба триває. Сотні тисяч героїв та героїнь стоять на захисті України – не без страху, проте з гідністю, на яку мало хто в світі здатний. Кожен, хто має сили, підтримує їх у тилу. Це – наш усвідомлений вибір, непростий, але єдино можливий. Адже є лише один спосіб вплинути на хід подій – зробити все від нас залежне, щоб з десятків сценаріїв реальним став саме наш: суверенна та незалежна Україна. Назавжди!», – наголосив Голова Національного банку Андрій Пишний.
На аверсі пам’ятної монети “Тримаймо стрій!” зображено українських захисників, які поєднали руки в колективному рукостисканні в колі єдності. Ця композиція підкреслює згуртованість перед боєм, готовність до захисту рідної землі. На задньому тлі схематично зображено лінії оборони та напрямки бойових дій, що візуально нагадують тризуб.
На реверсі монети продовжено тематику аверсу – зображені воїни, які впевнено йдуть у наступ. У верхній частині монети півколом розміщено напис ТРИМАЙМО СТРІЙ, а також стилізовані зображення військової техніки, що уособлюють силу та міць українського війська. За спинами воїнів – надійний тил, представлений силуетами цивільних людей різних професій, які щоденно працюють, допомагають і донатять заради спільної перемоги. Художник – Андрій Сагач. Скульптори: Володимир Атаманчук, Анатолій Демяненко.
Пам’ятна монета “Тримаймо стрій!” введена в обіг 24 лютого 2025 року. Вона має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу. Тираж – до 50 000 штук у сувенірному пакованні.
Придбати цю монету можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ з 25 лютого 2025 року, а також у банків-дистриб’юторів (перелік яких зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку). Детальніша інформація про початок реалізації буде опублікована на офіційних сайтах інтернет-магазину НБУ та банків-дистриб’юторів.
Національний банк України з 3 лютого 2025 року запроваджує верифікацію облікових записів користувачів інтернет-магазину НБУ з використанням Системи BankID НБУ. Зареєстровані користувачі, які вже мають обліковий запис (акаунт) на сайті інтернет-магазину, отримають відповідне повідомлення на електронну адресу, зазначену ними під час реєстрації. Після цього їм буде доступна процедура верифікації. Нові користувачі, які реєструватимуться на сайті інтернет-магазину з 3 лютого 2025 року, матимуть можливість пройти ідентифікацію та верифікацію особи з використанням Системи BankID НБУ одразу під час реєстрації.
"Інструменти віддаленої ідентифікації та верифікації – вже звична частина сервісів, для яких важлива прозорість і довіра. Використання Системи BankID НБУ дасть змогу підвищити доступність нумізматичної продукції ширшому колу покупців. Тепер на технологічному рівні блокуватиметься можливість створення для однієї й тієї ж особи більше одного облікового запису в інтернет-магазині. Відповідно ще більше клієнтів матимуть змогу комфортніше та простіше придбати нумізматичну продукцію НБУ, яка має обмежені тиражі", – зазначив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.
Для успішної верифікації користувача в інтернет-магазині НБУ через Систему BankID НБУ потрібно здійснити такі кроки:
Після проходження процедури верифікації користувач буде проінформований про її результат в особистому кабінеті.
Також НБУ звертає увагу, що:
Як раніше повідомляв Інформатор, патріотичні монети НБУ подорожчали у 2-12 раза. Фінансовий аналітик Олексій Козирев розповів про інвестиції в українську нумізматику. Він зосередив увагу на трьох пам'ятних монетах на тему української історії, які виявились дуже вдалою інвестицією для їхніх власників. Що важливо: у момент випуску за своєю початковою, нацбанківською, вартістю вони були доступні більшості колекціонерів та громадянам, які захоплюються історією України.