“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Трамп, Зеленський та Путін почали перемовини щодо завершення війни в Україні. Чим завершиться ця спроба?
голосів
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
21.02.2025
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Репер розповів Дудю, як заочно вступив до лав Територіальної оборони Києва
Чи надовго Ілон Маск затримається у Білому домі?
Журнал "Time" вийшов з обкладинкою, на якій Маск вже сидить за столом президента США. Між тим все частіше кажуть, що Трамп доручить хазяїну Tesla зробити всю брудну роботу, а потім скаже йому остаточне прощавай. Що думаете ви?
голосів
Росія знову фабрикує фейки
Cуджанці розповіли Інформатору, як Кремль вигадав масові вбивства в Руському Порічному
Що слухає Україна
10 найпопулярніших пісень за даними Apple Music
1
Abracadabra
Lady Gaga
2
Ау ау
Sasha Norova, Adam
3
Повод
Morgenshtern
4
Дом
Morgenshtern
5
Красный флаг
Morgenshtern
6
Врубай
Parfeniuk
7
Інстинкт
Loboda
8
Пустой вокзал
Morgenshtern
9
Антидеперессанты
Morgenshtern
10
Кульбаби
Tonya Matvienko
Це ж було вже!
Чому, як і перед початком вторгнення, про кінець війни пишуть на Заході, а Київ все заперечує
Невже історія й справді циклічна чи українську владу нічого не навчило?
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
655
DOGECOIN (DOGE)
0.25
THETA (THETA)
1.32
LITECOIN (LTC)
127.56
BITCOIN (BTC)
98128.48
Теорія рукостискань
у Києві ТРЦ Gulliver об'єднав Валерія Залужного й Дмитра Мєдвєдєва
ПʼЯТІРКА НАЙБАГАТШИХ ЛЮДЕЙ СВІТУ
за версією Bloomberg
1
Ілон Маск
$432 млрд
2
Джефф Безос
$239 млрд
3
Марк Цукерберг
$207 млрд
4
Ларрі Елісон
$192 млрд
5
Бернар Арно
$176 млрд
Як Мін'юст проґавив кібератаку
Про вразливість реєстрів знали ще восени 2020 року
Великий наступ за участі КНДР на Курщині
Росіян в атаку ведуть колонами та на квадроциклах, у полоні багато кримчан, які розчарувалися в Путіні, корейці готуються
Понад 1000 днів минуло від початку повномасштабного вторгнення
Як ви вважаєте, скільки ще триватиме війна?
голосів
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
1000 днів війни у цифрах та спогадах
Youtube Україна на часі
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
YAKTAK - Розганяємось
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Цей трек - про шалені почуття, які не стримати. Про той стан, коли між вами справжня хімія і кожен момент разом - це вибух емоцій. Вона красива, впевнена в собі, зачаровує з першого погляду, а він просто не може відірватися.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
На прохання Буратіно – найкраща цибулева вечеря: смажена закуска й суп із сидром
Рецепти червоної цибулі, смаженої на пательні, з яблучним оцтом, та цибулевого супу з сидром на борошні – сподобаються всім прихильникам французької кухні!
5 нових схем шахраїв в інтернеті: банкір розкриває таємниці негідників
Інтернет-схеми домінують серед шахрайських операцій з платіжними картками
Анна Довгальська, заступниця голови правління ГЛОБУС БАНКУ
Понад 83% від усіх шахрайських схем з платіжними картками припадають на інтернет-схеми, лише близько 17% – це злочинні дії за допомогою фізичних пристроїв (банкоматів, POS- та платіжних терміналів). Про це, посилаючись на дані НБУ, розповіла Анна Довгальська, заступниця голови правління ГЛОБУС БАНКУ.
Методи шахраїв стають все більш витонченими. Зловмисники постійно вдосконалюють свої навички, особливо у сфері соціальної інженерії, та швидко освоюють нові технології. Через це навіть експертам з Національного банку та комерційних банків важко повністю викорінити шахрайство.
Анна Довгальська виокремила 5 нових схем обману, що з’явилися у 2024 році й активно застосовуються вже у 2025-му.
Недоставлення товару після передоплати на інтернет-майданчиках. Дуже часто громадян заманюють нереально низькими цінами, які інколи в десятки разів нижчі, ніж ринкова вартість товару. Головним чином йдеться про різноманіття гаджетів: мобільні телефони, планшети, ноутбуки тощо. А головне пояснення “низьких цін” — “ліквідація складу”, “розпродаж контрафакту”, “демонстраційні одиниці товару”.
Псевдобанківські дзвінки. Поєднання технології НЛП (апеляція до страхів, пов’язаних з блокуванням картки, списанням коштів, хакерською атакою, або ж найбільш цинічне — буцімто цей дзвінок здійснено з метою запобігання “шахраям, що можуть телефонувати”, призводить до того, що громадяни, не підозрюючи обман, самотужки надають злочинцям свої персональні дані. “Шахраї, як і раніше, намагаються поцупити у громадян персональні дані карток також дуже часто за допомогою психологічного тиску, навіювання, та нейролінгвістичного програмування”, — акцентувала фахівчиня.
Прохання про допомогу: “Збір коштів”. Соціальні тренди, нові технології, нагальність допомоги під час війни, недостатня обізнаність громадян у цифровій інфраструктурі сприяють виманюванню коштів та розкриттю персональних карткових даних. “Під час війни дуже часто шахраї використовують соцмережі (трохи рідше телефонні дзвінки) для фіктивного “збору коштів на дрони”, “донати на авто” для конкретного підрозділу ЗСУ, або ж нав’язливо просять про допомогу для постраждалих від воєнної агресії. При цьому часто використовують справжні світлини, назви і номери воєнних бригад”, — пояснює експертка.
Фальшиві сторінки благодійних фондів. Хвиля з’яви нових благодійних організацій, благодійних ініціатив спонукає шахраїв до створення фальшивих сторінок реальних благодійних фондів, що нібито збирають кошти на боротьбу з глобальними катастрофами чи епідеміями. Це пов’язано зі значною популяризацією міжнародних ініціатив у допомозі українцям, де шахраї прикриваються чужими благородними цілями.
"Виплати від Трампа" (виплати від МВФ, міжнародних благодійних фондів тощо). Найчастіше шахраї використовують відомих політиків, керівників держав, щоб пантрувати на їхніх виборців, що безумовно довіряють їм та охоче реагують на “ініціативи” соціальної допомоги буцімто від них. Зловмисники можуть бути під “машкарою” представників міжнародних фондів чи організацій, що пропонують різноманітні компенсації й виплати, апелюючи до важкої економічної ситуації в країні. Через те, що запропоновані до отримання суми не є дуже значними (найчастіше від 5 тис. грн до 10 тис. грн “одноразової виплати”), частина наших співгромадян реагує на це.
“Останнім часом почастішали випадки такого шахрайства на тлі виплат за державною програмою “Зимова єПідтримка”. Шахраї завжди “в тренді”, використовуючи чи маскуючи свої злочинні наміри під чинні соціальні програми. Крім того, актуальність такої схеми зросла після заяв про виплати тим, хто перебуває за кордоном. Такі схеми не оминули й користувачів українських банків, де шахраї заманюють клієнтів на фальшиві онлайн-програми допомоги”, — наголосила Анна Довгальська.
Заступниця голови правління ГЛОБУС БАНКУ розповіла про основні тенденції карткового шахрайства та на яких "слабкостях" паразитують шахраї:
Використання Штучного інтелекту (ШІ), зокрема в створенні діпфейків (підміна обличчя, голосу, копіювання міміки, жестів “прототипа” шахрайських схем).
“Воєнні схеми”. Це адаптація “сценаріїв” видурювання коштів до воєнних обставин: злочинці збирають кошти “для військових”, “на дрони”, “на автівки”. “Головна мета таких схем — отримати кошти й зникнути. Поширеним також є сценарій “здачі квартири в оренду” за дуже символічні кошти під приводом “від’їзду за кордон до родини — щоб квартира не стояла пусткою”, “переїзд в інше місто” тощо”, — пояснила Анна Довгальська.
Підвищення рівня цифрової обізнаності користувачів. Багато українців ще недостатньо усвідомлюють ризики, пов’язані з цифровими платіжними системами. В Україні на 2024 рік близько 30% користувачів досі не мають достатніх знань з кібербезпеки, що дає шахраям маніпулювати емоціями та впливати на користувачів через фальшиві пропозиції. Оренда карток та персональних даних. Шахраї все частіше використовують схему дропів та використовують криптовалюту для того, щоб їх важко було простежити.
Соціальна інженерія. Почастішали випадки використання технік соціальної інженерії, за допомогою яких шахраї маніпулюють людьми, створюючи ілюзію терміновості. В Україні стало частою проблемою дзвінки від “представників банків”, що у 2024 році збільшило кількість випадків шахрайства на 12%.
Основні поради, як не потрапити на гачок шахраїв
Перевіряти URL сайту. Завжди перевіряти адресу сайту, на якому ви вводите свої платіжні дані. Вона повинна починатися з “https://” і бути офіційною. Не відкривати підозрілі посилання. У 2024 році, згідно з даними НБУ, 40% фішингових атак сталися через неправильне розпізнавання фальшивих сайтів.
Не відповідати на сумнівні дзвінки та повідомлення. Якщо телефонують або надсилають повідомлення з проханням надати дані картки, не слід відповідати на них. Офіційні організації ніколи не запитують таку інформацію через телефонний дзвінок чи електронну пошту.
Не використовувати однакові паролі. Рекомендується застосовувати унікальні паролі для кожного акаунта. "Сильний" пароль, що забезпечує високий рівень безпеки, має бути довжиною від 12 символів та повинен містити комбінацію цифр, літер та спеціальних символів.
Оновлювати програмне забезпечення. Операційна система та програми мають бути завжди оновленими, адже нові версії програм є менш вразливими і більш захищеними. Використовувати багатофакторну аутентифікацію. Бажано ввімкнути додаткові шари безпеки для своїх карток та акаунтів, щоб отримати найбільший захист від шахраїв.
Бути обачним у соціальних мережах. Не слід відкривати фальшиві посилання в соціальних мережах та не варто поширювати свої особисті дані на сумнівних ресурсах. “У сучасному технологічному світі боротьба із картковим шахрайством може стати одним із потужних викликів. Однак варто завжди пам’ятати, що у більшості випадків ваше ніхто не поцупить без вашої на те згоди. У цифровому світі платіжну картку фактично можна сприйняти, як різновид “паспорту”, адже до неї прив’язано дуже багато персональних даних. Тому дуже бажано, і можливо, це стане найпростішою порадою: варто поставитися до захисту даних карток, як до захисту паспорта”, — підсумувала Анна Довгальська.
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ГЛОБУС" (ГЛОБУС БАНК) засновано у 2007 році. Станом на липень 2024 року регіональна мережа налічує 32 відділення у т.ч. 29 входять до об’єднаної мережі Power Banking, що дає змогу працювати за умов відсутності світла. ГЛОБУС БАНК підтверджено найвищий кредитний рейтинг за національною шкалою на рівні uaAAA, а також рейтинг депозитів на рівні ua2+ за шкалою рейтингового агентства "Експерт-Рейтинг". Пріоритетними напрямками діяльності банку є кредитування енергоефективних проєктів, іпотечне кредитування на первинному ринку, автокредитування, кредитування малого та середнього бізнесу.
ГЛОБУС БАНК є акредитованим партнером низки державних програм: державної іпотечної програми “єОселя”, програми пільгового кредитування малого та середнього бізнесу “5-7-9”, “Доступний факторинг”, “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9”, “Енергонезалежність фізичних осіб - власників домогосподарств”. Банк є партнером ДУ “Фонду енергоефективності” за програмами кредитування ОСББ та ЖБК “Енергодім” та “ГрінДІМ”. Банк є учасником державної програми “Національний кешбек”. 25 червня 2024 року ГЛОБУС БАНК став одним із 17 найбільших українських банків, що підписали Меморандум про кредитування проєктів з відновлення енергоінфраструктури. Голова правління ГЛОБУС БАНКУ Сергій Мамедов є заступником Голови Ради директорів Конфедерації будівельників України та віцепрезидентом Асоціації українських банків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.