Заморожені активи рф залишаться у розпорядженні країн G7, поки Москва не виплатить Києву компенсацію за війну

Читать на русском

Міністри закордонних справ G7 домовились утримувати заарештовані активи рф під гарантії виплат Україні за завдані війною збитки

Читать на русском
G7
Зустріч міністрів закордонних справ країн-членів G7 17 лютого 2024 року. Фото: офіційний сайт МЗС Італії

Міністри закордонних справ G7 домовились утримувати заарештовані активи рф під гарантії виплат Україні за завдані війною збитки

Керівники Міністерств закордонних справ G7 домовились використовувати заарештовані активи російської федерації як заставу. Наразі країни Великої сімки утримуватимуть їх у себе. Це триватиме до тих пір, поки Москва не виплатить компенсацію Києву за завдані війною збитки. 

Інформацію про таке рішення опублікувало на офіційному сайті Міністерство закордонних справ Італії. в суботу 17 лютого. Зазначається, що росії доведеться заплатити за шкоду і руйнування, які вона завдає Україні та її народу.

"Країни-члени G7 триматимуть суверенні активи Росії у своїх юрисдикціях іммобілізованими доти, доки Москва не заплатить Україні за завдані нею збитки. Також члени G7 продовжать вивчати всі можливі шляхи надання допомоги Україні в отриманні компенсації від росії відповідно до їхніх правових систем та міжнародного права", - йдеться у повідомленні. 

Також зазначається, що міністри закордонних справ G7 Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки та Високий представник Європейського Союзу підтвердили свою міцну єдність цілей на своїй першій зустрічі під час головування Італії у 2024 році. Вони заявили про свою відданість дотриманню верховенства права, гуманітарних принципів, універсальних прав людини та міжнародного права, включаючи Статут ООН.

Ідея від Бельгії

Ініціатива, яку схвалили міністри, поступила у січні 2024 року від Бельгії. Україна просила надати їй заморожені російські активи для відбудови країни якнайшвидше. Натомість прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо запропонував країнам G7 інший і доволі несподіваний механізм використання російських активів на користь України.

Він зазначив, що краще змусити росію взяти на себе боргові зобов'язання України перед союзниками. Цей метод допоможе обійти деякі юридичні тонкощі західного законодавства і вгамувати претензії рф щодо замороження активів. Відтак офіційний Брюссель запропонував  випустити боргові зобов'язання й використати ці кошти на відновлення України. Просто кажучи, заморожені на Заході активи росії притримають - щоб потім використати для погашення боргу України перед партнерами.

Це означає, що союзники України по суті вимагатимуть від росії погасити борг України, яка опинилась в скрутному становищі через війну, за випущеними зобов'язаннями. Якщо Кремль відмовиться, то вже тоді вилучатимуть російські заморожені активи. Як бачимо, країнам-членам G7 така ідея сподобалась і вони її схвалили, тобто "на руки" Україні заарештовані російські активи не дадуть. 

Фальшивомонетники навчилися обходити захист на грошах: роблять тиснення і голографічні елементи. Як правильно перевіряти купюри та не потрапити на фальшивку, розкриває фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.