Конфіскація $300 млрд російських активів: у МВФ назвали умови та застерегли від ризиків

Читать на русском

Конфіскація може становити загрозу для світової валютної системи та спричинити непередбачені ризики

Читать на русском
МВФ і російські активи
У МВФ застерегли від ризиків конфіскації російських активів

Конфіскація може становити загрозу для світової валютної системи та спричинити непередбачені ризики

Міжнародний валютний фонд (МВФ) висловив занепокоєння щодо планів Заходу конфіскувати заморожені російські активи. За словами представника МВФ Джулі Козак, такі дії можуть становити загрозу для світової валютної системи та спричинити за собою непередбачувані ризики.

МВФ закликає до чіткої правової основи для будь-яких конфіскацій. Це необхідно, щоб уникнути ризиків судових розглядів, контрзаходів з боку росії, а також ймовірної шкоди для міжнародної валютної системи.

"З нашої точки зору, важливо, щоб будь-які дії мали достатнє правове обґрунтування, щоб уникнути потенційних ризиків. До них відносяться ризики судових розглядів, ризики прийняття контрмір і наслідки для міжнародної валютної системи", — пояснила вона.

Що цьому передувало?

Занепокоєння МВФ пролунали після того, як група юридичних експертів визнала конфіскацію російських активів законною згідно з міжнародним правом. Це твердження ґрунтується на факті агресивної війни росії проти України.

Наразі близько $300 мільярдів російських цінних паперах і готівки заморожені ЄС, країнами G7 та Австралією. Більшість цих коштів знаходяться в ЄС.

Попри переконання, що ці кошти повинні залишатися недоступними для росії, якщо вона не допоможе у відбудові України, існували розбіжності щодо законності прямого захоплення активів. Тому країни звернулися за порадою до групи з десяти експертів і практиків з міжнародного права, які в спільному листі одноголосно підтвердили, що арешт активів є цілком законним.

"Ми прийшли до висновку, що відповідно до міжнародного права було б законним для держав, які заморозили російські державні активи, вжити додаткових контрзаходів проти Росії, враховуючи триваюче порушення нею найважливіших норм міжнародного права у формі передачі російської держави активів як компенсацію за збитки, завдані безпосередньо внаслідок протиправної поведінки Росії", – йдеться в листі експертів, який отримало Bloomberg.

Кремль шипить про незаконність

Росія у відповідь заявляла, що такі заходи є "економічним рекетом". У Кремлі зазначили, що вилучення та передача російських коштів в Україну буде розцінена, як порушення міжнародного права.

"Винахід відверто шахрайських схем захоплення доходів від російських активів продиктований необхідністю створити ілюзію легітимності нападів на нашу власність і тим самим замаскувати те, що насправді є відвертою крадіжкою", - йдеться в повідомленні російського МЗС.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.