Третій рік великої війни може стати найважчим для Зеленського: The Guardian пояснила, чому

Читать на русском

Окрім зовнішніх проблем, які значною мірою знаходяться поза контролем українського президента, цей рік також може бути важким для Зеленського внутрішньо, вважає The Guardian

Читать на русском
Зеленський
Зеленський залишається переконливим оратором, пише британська газета

Окрім зовнішніх проблем, які значною мірою знаходяться поза контролем українського президента, цей рік також може бути важким для Зеленського внутрішньо, вважає The Guardian

Найближчими місяцями перед президентом України Володимиром Зеленським стоїть завдання, якому не позаздриш. Оскільки пішов вже третій рік повномасштабного вторгнення росії в Україну, українському лідеру доводиться дуже важко балансувати. Проте Зеленський досі залишається переконливим оратором, згуртовуючи світ, щоб той продовжував підтримувати Україну.

Про це пише британська газета The Guardian, аналізуючи пресконференцію Зеленського 25 лютого. В статті йдеться, що українське суспільство виснажене війною, а міжнародна підтримка розколюється, що призводить до критичної нестачі боєприпасів на фронті. Водночас більшість українців не бажають підтримувати ідею мирної угоди з росією - бо буде мало механізмів, щоб змусити рф її дотримуватися, а також є ризики, що Москва просто виграє час, щоб поповнити свої сили та знову вдарити по Україні.

"На пресконференції 25 лютого, через день після другої річниці вторгнення, Зеленський підкреслив ставки на наступний рік: "Перший рік був просто виживанням, повним виживанням... Другий рік був стійкістю, опором... Третій рік буде переломним. Це рік викликів як внутрішніх, так і зовнішніх. Тому в переломний рік нам потрібно і мужність, і стійкість. Для того, щоб вижити. Від цього року, думаю, буде залежати формат закінчення війни" ", - цитує видання Зеленського.

Зеленський визнав, що багато чого в майбутньому України залежить від цих зовнішніх чинників, зокрема від настроїв та результатів виборів у США. Щодо великого пакета допомоги США, який зараз застряг в Конгресі, Зеленський сказав лише наступне:

"Я впевнений, що буде позитивне рішення, тому що інакше я змушу себе гадати, у якому світі ми живемо".

The Guardian пише, що окрім цих зовнішніх проблем, які значною мірою знаходяться поза його контролем, цей рік також може бути важким для Зеленського внутрішньо. Хоча президент все ще має високий рейтинг серед українців, він більше не вважається недоторканним, а політична конкуренція повертається в Україну.

"Два роки тому, коли росія почала повномасштабне вторгнення, відмова Зеленського покинути Київ і його відеозвернення надихнули багатьох в Україні та за кордоном. Однак останнім часом з’явилися припущення, що команда Зеленського все ще перебуває в "бункерному режимі" перших днів війни, керуючи вузьким колом. Кілька джерел повідомили, що на останніх зустрічах президент виглядав виснаженим після двох років керівництва країною, яка перебуває у стані війни", - йдеться в статті.

Видання зауважує, що на пресконференції 25 лютого Зеленський, здавалося, був сповнений рішучості показати, що все ще контролює ситуацію та сповнений життя. Були навіть випадкові спалахи його колишнього життя комедійного актора. На запитання одного журналіста, чи він би відповів володимиру путіну, якби російський президент зателефонував йому сьогодні ввечері, Зеленський швидко відповів: "Ні, тому що в нього немає мобільного, а у мене телеграфу 1917 року".

Однак ті кілька разів, коли журналісти штовхали Зеленського на внутрішню політику, він переходив у оборону. Коли японський журналіст запитав, чи нарешті Зеленський зрозуміло пояснить, чому він звільнив Валерія Залужного з посади Головнокомандувача ЗСУ, то Зеленський коротко сказав, що це внутрішня справа, і пішов далі. Журналісти The Guardian також пишуть, що так само зневажливо президент відповідав на запитання про нещодавній скандал зі стеженням СБУ за журналістами.

"Згуртовуючи світ, щоб продовжувати підтримувати Україну, Зеленський залишається переконливим оратором і неодноразово наголошував на ставках у час, який може виявитися найважчим роком війни. Для Києва ставки залишаються екзистенційними", - наголошують в статті.

Головні заяви Зеленського на пресконференції 25 лютого 2024 року

У неділю ввечері, 25 лютого, відбулася велика пресконференція президента Володимира Зеленського у межах форуму "Україна. 2024". Зокрема, очільник держави розповів про причини провалу контрнаступу ЗСУ, розкрив втрати України на фронті, розповів про плани на цей воєнний рік, а також про фактори, які можуть вплинути події в Україні та світі. Виступ президента тривав дві години, головні заяви:

  • На війні загинула 31 тисяча українських військових, втрати росії загиблими та пораненими - до 500 тисяч.
  • Про путіна: він бачить себе до 2030 року, а ми б хотіли закінчити з ним раніше. Зеленський вважає, що путін не подзвонить йому.
  • Від Заходу залежить, чи Україна програє, чи буде багато жертв.
  • Про фронт: співвідношення сил з армією росії зараз 1 до 7. Щоб відтіснити росіян, співвідношення сил має бути 1 до 1,5 чи 3.
  • Про минулий контрнаступ: ще до початку дій плани були у Кремлі. В України був "кулак" для контрнаступу, але чотири бригади досі "голі", тобто без забезпечення.
  • Про Польщу: політична історія, є достатньо можливостей для врегулювання, було б бажання.
  • Про законопроєкт щодо мобілізації: нехай депутати працюють і потім відповідають країні.
  • Про новий контрнаступ: деталі не можу сказати, планів буде кілька.
  • Десять Patriot кардинально б змінили ситуацію.
  • "Щодо ATACMS. Працюємо над далекобійною зброєю. Я би відповів узагальнено: знаходжусь в позитиві він нещодавньої відповіді партнерів".
  • Україні буде складно в березні-квітні, росія буде готувати наступ на початку літа.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми обговоримо одну з актуальних тем - неясність щодо фінансування ремонту метрополітену і питання про необхідність проведення аудиту для уточнення ситуації. Наш гість, Максим Бахматов, розкриє ці та інші питання, включаючи те, скільки ще мешканцям Позняків доведеться терпіти незручності через проблеми зі переробленням. Приєднуйтеся до перегляду - буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.