Запасів України вистачить до червня: Німеччина веде таємні переговори, щоб зменшити снарядний голод ЗСУ

Читать на русском

Повідомляється, що Німеччина намагається домовитися з Індією, в цій країні зберігаються досить великі запаси артилерійських боєприпасів, але вона підтримує дружні відносини з рф

Читать на русском
Снаряди для ЗСУ
Німеччина відчайдушно шукає по всьому світу боєприпаси для України

Повідомляється, що Німеччина намагається домовитися з Індією, в цій країні зберігаються досить великі запаси артилерійських боєприпасів, але вона підтримує дружні відносини з рф

За даними західних спецслужб, в України закінчаться власні запаси боєприпасів до червня. Не виключення, що це може статися й раніше. Наразі це питання намагається вирішити Німеччина - представники держави ведуть таємні переговори з Індією щодо закупівлі снарядів для України.

Про це пише Spiegel. Зазначається, що Німеччина відчайдушно шукає по всьому світу боєприпаси для України. День за днем міністерство оборони країни змушене кидатися і знаходити нові способи отримання дефіцитних снарядів.

"На жаль, артилерійські та зенітні боєприпаси не так широко доступні на полицях по всьому світу", - цитує видання очільника ситуаційного центру з питань України при Міноборони Німеччини Крістіана Фрейдінга.

Так, неформальна група офіцерів, дипломатів і державних службовців з канцелярії, фінансового та економічного відомств зустрічається в Берліні кожні два тижні. Вони дають поради, до яких країн можна звернутися, які ще можуть мати запаси боєприпасів, і як їх переконати. За інформацією з урядових кіл, політичних табу у цих перемовинах майже не існує.

За даними видання, наприклад, в Індії досі зберігаються досить великі запаси артилерійських боєприпасів. За оцінками інсайдерів - це кілька сотень тисяч пострілів. Уряд у Нью-Делі відкрито не хоче продавати свої снаряди, до того ж Індія все ще підтримує дружні відносини з Москвою.

"Як наслідок, зараз ведуться приховані переговори про те, чи можна отримати боєприпаси через посередників", - пише Spiegel.

В Німеччині кажуть, що подібні угоди можливі з арабськими країнами - деякі з яких мають великі запаси. На думку експертів, на Балканах і в Африці також є держави, які все ще мають запаси, або навіть можуть виробляти боєприпаси. Spiegel наголошує, що час працює проти європейських союзників України.

Снарядний голод в Україні

В Україні вже певний час є великі проблеми зі снарядами. Зокрема, через відсутність боєприпасів ЗСУ були змушені відійти з Авдіївки.

Днями в ЄС заявили, що до кінця березня планують поставити Україні майже 170 000 снарядів. Блок працює над подальшим збільшенням обсягів постачань.

Окрім того, країни Європейського союзу збирають 1,5 млрд доларів, щоб закупити снаряди для України. Ініціатором цього виступила Чехія. Держава назбирала по всьому світу для потреб українського війська аж 800 тисяч снарядів. Але потрібні кошти на їхнє доставлення в Україну.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Російський опозиціонер Олексій Навальний, за офіційними даними, помер через відірваний тромб під час прогулянки у СІЗО. Однак, чи можна вірити цим заявам, або його смерть могла бути спровокована перед виборами у рф? Про це ми поспілкуємося з українським політологом Андрієм Золотарьовим. Крім того, обговоримо тему політичних амбіцій Навального. Не пропустіть відео, щоб дізнатися думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.