Президент закликав створити єдину армію Європи і наголосив, що Росія як мінімум має повернутися до кордонів 2022 року
Президент України Володимир Зеленський у суботу, 15 лютого, виступив на Мюнхенській безпековій конференції. У своїй промові він назвав головні гарантії, яких потребує Україна, від агресії Росії.
Зеленський заявив, що не зніме членство України в НАТО зі столу переговорів. Це головна гарантія того, що Росія не нападе у майбутньому.
"Я також не зніму членство України в НАТО зі стола переговорів. Серцем будь-яких гарантій безпеки для України має бути членство в НАТО. А якщо не членство в НАТО — тоді умови, які дозволяють нам створити ще одне НАТО. Ще один Альянс. Просто тут, в Україні”, - заявив президент.
За його словами Зеленського, зараз найвпливовішим членом НАТО, схоже, є Володимир Путін. “Він має вирішальне слово - кому бути в НАТО, кому ні”, - заявив президент.
"І це попри те, що це українська армія зупинила Росію, не країна НАТО, не війська НАТО, а лише наші люди та наша армія. Немає іноземних армій, які борються на боці України в цій війні. Але Путін втратив у цій війні майже 250 тисяч солдатів, понад 610 тисяч людей було поранено", - зазначив він.
Також Зеленський прокоментував мирні ініціативи президента США Дональда Трампа.
“Якщо Трамп справді хоче досягти результату, він спочатку має домовитися з нами, а вже потім тиснути на Путіна. Тому що будь-які переговори без нас ми ніколи не ухвалимо”, - заявив український президент.
План - цього року досягти миру в Україні. "Тому дуже важливо протягом місяця підготувати ці речі, щоб надати їх президенту США, знайти час для спільних зустрічей, для створення спільного плану, покласти його на стіл Путіну. Президент Трамп сильний, він може це зробити, накласти санкції, будь-яким чином як забажає. А після цього ми зупинимо війну 2025 року, така мета, такий наш план".
РФ повинна повернутися як мінімум до кордонів 2022 року. “Я думаю, що вони як мінімум мають повернутися до лінії фронту, яка була до повномасштабного вторгнення. Інакше йому дуже потрібна перемога, бо інакше всі почнуть порівнювати, де була межа за Байдена, а де – за Трампа. Йому потрібен успіх, нам теж, і ми йому довіряємо. Сподіваюся, що він буде на нашому боці”.
“Президент Трамп розповів мені про свою розмову з Путіним. Жодного разу він не згадавши, що Америці потрібна Європа за столом. Це багато про що говорити. Старий час минув – коли Америка підтримувала Європу просто, бо завжди так робила. Ми повинні побудувати якомога тісніші відносини з Америкою, і – так, нові відносини – але як європейці, а не просто як окремі нації”.
Настав час для створення Збройних сил Європи. Ми маємо розуміти, що зараз Америка може сказати Європі ні в багатьох питаннях, що становлять для нас загрозу. Нам потрібна своя армія.
Цьогоріч Кремль хоче створити 15 нових дивізій, чисельність яких досягне 150 тисяч солдатів. Це більше, ніж національні армії більшості європейських країн.
Україна має розвідувальну інформацію про те, що до літа Росія планує ввести війська до Білорусі під приводом “навчань”. “Так само вони розгортали війська перед повномасштабним вторгненням три роки тому”.Триває робота над зустріччю партнерів у Києві та онлайн 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ. “Усі ключові партнери, які захищають нашу безпеку, — від Іспанії до Фінляндії, від Великої Британії до Польщі, від Вашингтону до Токіо”.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.