Топ-дипломат росії в ЄС може виявитися шпигуном: його досі не вислали з Брюсселя, - Spiegel

Читать на русском

Контррозвідка Бельгії вже попереджала Європейську службу зовнішніх справ про загрозу з боку дипломата Кирила Логвінова, однак чиновники відмовились його висилати

Читать на русском
Кирило Логвінов, ЄС
Логвінов може працювати на СЗР рф

Контррозвідка Бельгії вже попереджала Європейську службу зовнішніх справ про загрозу з боку дипломата Кирила Логвінова, однак чиновники відмовились його висилати

Брюсельські служби безпеки підозрюють керівника дипломатичної місії росії в ЄС Кирила Логвінова у роботі на Службу зовнішньої розвідки рф. На думку бельгійської контррозвідки, він може використовувати свій дипломатичний статус для прикриття. Підозри стосовно Логвінова зʼявилися ще у минулому році, але Європейська служба зовнішніх справ (EEAS) на них не відреагувала.

Керівництво Європарламенту спантеличене бездіяльністю з боку EEAS у цьому питанні. Ймовірно, ЄС переймається через своїх дипломатів, які залишилися на території росії. Про це йдеться у розслідуванні німецького видання Spiegel, яке воно провело разом з іншими ЗМІ та організаціями Європи.

Формально дипломат займає посаду заступника посла росії в ЄС. Але після того як останній посол рф в Євросоюзі залишив своє крісло, Логвінов фактично став керівником дипмісії. Відомо, що у 2010-2014 рр. Логвінов працював у посольстві рф в Берліні, а з 2018 був акредитований як дипломат при постійному представництві росії в Брюселі.

В Бельгії є побоювання, що інші працівники російського представництва можуть проводити таємні операції, спрямовані проти інтересів Європейського Союзу. Представники структур безпеки відмовилися коментувати конкретну діяльність, яку здійснюють ці працівники. Вони також утримуються від прямих коментарів щодо Логвінова в Бельгії.

Топ-дипломат росії в ЄС може виявитися шпигуном: його досі не вислали з Брюсселя, - Spiegel 1

Підозри щодо Логвінова з'явилися минулого року і, ймовірно, були вперше згадані в матеріалі "EU Observer" про можливу діяльність російських агентів. Тоді Логвінов ще не був фактичним главою представництва. Після опублікування інформації про нього парламент розпочав розслідування можливих зв'язків між ним і співробітниками Єврокомісії. Однак представники Єврокомісії заперечили наявність таких зв'язків..

За даними джерел видання, бельгійська контррозвідка, можливо, розглядала можливість висилки Кирила Логвінова, але Європейська служба зовнішніх справ (EEAS) висловила зворотну позицію, можливо, остерігаючись можливих негативних наслідків для власних дипломатів у росії. Віцепрезидент Європарламенту Мартін Гойсік висловив здивування тим, що Логвінова досі не вислали.

"Якщо бельгійські структури безпеки дійсно рекомендували його вислати, мене цікавить, чому EEAS не вжила таких заходів", - сказав Гойсік.

Представники Європейської служби зовнішніх справ відмовилися коментувати індивідуальні випадки осіб з дипломатичним статусом, зауваживши, що вони постійно слідкують за загрозами шпигунської діяльності в тісній співпраці з відповідними структурами.

Сам Логвінов і Представництво Росії при ЄС не відповіли на запит журналістів.

Російські шпигуни досі знаходяться у Європі

8 жовтня стало відомо, що у Швейцарії перебуває найбільша кількість російських агентів у Європі. Це п'ята частина російських шпигунів, які діють на континенті. Швейцарська влада вважає, що шпигунська мережа має дипломатичний імунітет.

Влітку ЗМІ розповідали про те, як росія створила в Польщі агентурну мережу. Її метою було створення перешкод постачанню військової техніки Україні. При чому російське ГРУ завербувало для цього українських біженців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.