Китай розкритикував викид води в океан та заборонив імпорт морепродуктів з Японії
Японія оголосила, що 24 серпня розпочне викид понад 1 мільйона тонн очищеної радіоактивної води з АЕС "Фукусіма-1" в Тихий океан. Країна запевняє, що це цілком безпечно. Викид дозволило МАГАТЕ, а от сусідній Китай розкритикував його та заборонив імпорт морепродуктів з Японії.
Про це повідомляє Reuters. Уряд Японії ухвалив рішення про викид води ще два роки тому. Цю воду у 2011 році використовували для охолодження паливних стрижнів на АЕС після аварії, яку спричинило сильне цунамі. Японія запевняє, що воду будуть фільтрувати, щоб видалити більшість радіоактивних елементів, а сам викид є цілком безпечним.
"Я попросив швидко підготуватися до скидання води відповідно до плану, схваленого Управлінням ядерного регулювання, і очікую, що скидання води почнеться 24 серпня, якщо погодні умови дозволять", - заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда у вівторок вранці, 22 серпня.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), яке є спостережним органом ООН за ядерною діяльністю, у липні цього року дало зелене світло рішенню Японії. Там заявили, що майбутній викид води відповідає міжнародним стандартам і що вплив на людей й навколишнє середовище буде незначним.
Водночас таке рішення влади розкритикували місцеві рибалки. Вони побоюються, що виникне загроза їхньому засобу для існування. Але найбільшим критиком викиду води в океан став Китай. Пекін заборонив імпорт морепродуктів з 10 префектур Японії, включаючи Фукусіму та столицю країни Токіо. Продукти з інших регіонів же повинні пройти тести на радіоактивність та мати докази, що вони були вироблені за межами 10 заборонених префектур.
Південнокорейські активісти також протестували проти цього плану Японії, хоча Сеул на основі власного дослідження дійшов висновку, що викид води відповідає міжнародним стандартам, і заявив, що поважає оцінку МАГАТЕ. Острівні країни Тихого океану погодилися з висновками Південної Кореї, але визнали, що питання викиду води викликає суперечки на тихоокеанських островах.
Японія каже, що буде фільтрувати воду, щоб видалити більшість радіоактивних елементів, за винятком тритію та ізотопу водню, які важко відокремити від води. Японські чиновники повідомляють, що перші результати тестування морської води після викиду можуть бути доступні на початку вересня. Японія також перевірить рибу у водах поблизу викиду та опублікує результати тестів на сайті міністерства сільського господарства.
11 березня 2011 року землетрус і цунамі призвели до найбільшої аварії на японській атомній електростанції "Фукусіма-1". Аварія, внаслідок якої розплавилася активна зона реакторів відразу на трьох енергоблоках та спричинила вибух, стала наймасштабнішою в атомній енергетиці після трагедії на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Загинули понад 18 тисяч людей, а ще майже півмільйона втратили своє житло та були вимушені переїхати.
Напередодні трагедії, 9 березня 2011 року Японія пережила серію землетрусів, магнітуда яких досягала 6-7. Вони були лише попередженням перед тим, що мало статися. За кілька днів після цього, 11 березня, дев'ятибальний землетрус за шкалою Ріхтера, який викликав цунамі, перетворили північний схід Японії в руїни. Причиною землетрусу стало різке зміщення тектонічних плит (Тихоокеанської під Північноамериканську), на кордоні яких знаходиться Японія.
Нагадаємо, російські окупанти пошкодили протирадіаційний бар'єр на ЗАЕС. Інформатор писав, чим це небезпечно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.