Палата представників США ухвалила закон про заборону TikTok: чи загрожує китайській соцмережі тотальний бан

Читать на русском

В США придумали, що робити з TikTok, але чи зможуть соцмережу справді заблокувати

Читать на русском
TikTok
Чи можлива повна заборона TikTok в США?

В США придумали, що робити з TikTok, але чи зможуть соцмережу справді заблокувати

Палата представників Конгресу США 20 квітня схвалила законопроєкт, який в теорії передбачає можливість заборони популярної соціальної мережі TikTok у Сполучених Штатах. Документ за авторством спікера Палати представників Майка Джонсона передбачає надання китайській компанії ByteDance, власнику TikTok, строк у 9 місяців для продажу соцмережі в США. В іншому випадку додаток TikTok буде заборонено завантажувати в американських магазинах застосунків.

Тепер законопроєкт повинен підтримати Сенат США, після цього – підписати президент Джозеф Байден. Ця спроба конгресменів заборонити TikTok в США виглядає значно серйозніше, ніж попередня – на відміну від того разу, коли навіть не ухвалили відповідний документ, зараз можливу заборону соцмережі прив'язали до санкцій проти Ірану та Росії, а також до конфіскації активів РФ.

Проте чи вдасться конгресменам остаточно заборонити TikTok? Насправді малоймовірно. У рішенні щодо документу сказано, що сам TikTok повинні продати протягом визначеного проміжку часу. Головна умова – компанія не повинна бути китайською. У випадку, якщо це не буде зроблено, соцмережу видалять з двох найпопулярніших магазинів додатків.

Проте це не значить, що американські користувачі TikTok втратять до нього доступ (їх в США понад 170 мільйонів з понад 300-мільйонного населення країни). Додаток та доступ до нього будуть й далі перебувати на телефонах – просто їх буде неможливо оновити, або завантажити новий. З іншого боку, це доволі легко обходиться завантаженням сервісу TapTap або подібного, який дозволяє завантажувати на пристрій додатки, яких немає у офіційних магазинах. Повністю заборонити доступ до будь-якого додатка в існуючих умовах просто неможливо.

TikTok став зброєю пропаганди?

В Україні тим часом, оскільки Росія активно інвестує значні кошти у проведення дезінформаційних кампаній, використовуючи для цього популярні соціальні платформи, почали точково боротися з нею. В цей перелік, зокрема, входить і соцмережа TikTok – де точково будуть блокувати небезпечні акаунти.

Одним з ключових аспектів цієї інформаційної війни, за словами президента України Володимира Зеленського, є тиск на свідомість. Цей тиск не обмежується лише українцями, але стосується будь-якої людини, навіть тих, хто перебуває за межами Росії. І соцмережі, на жаль, дуже гарно підходять для такої діяльності РФ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.