«Світ добріший, ви - щасливіші». Чому варто взяти тварину з притулку

Як обрати і допомогти адаптуватися в будинку тварині з притулку

«Світ добріший, ви - щасливіші». Чому варто взяти тварину з притулку

Багато з нас небайдужі до чужої біди. Зокрема, якщо біда наздоганяє братів наших менших. Хтось, співпереживаючи, підгодовує тварин на вулиці, хтось обладнує будки для бездомних дворняг, а хтось - вирішується взяти знедолену тварину до себе в будинок.

Чому не потрібно боятися прихистити бездомну тварину і як правильно допомогти новому вихованцеві адаптуватися - з'ясовував Інформатор в ексклюзивному матеріалі.

Головна мотивація - це допомога

Сьогодні практично в кожному населеному пункті України є притулок або пункт перетримки для бездомних тварин. Багато з цих організацій - приватні і існують на кошти волонтерів. Але у них одна мета - допомагати тваринам в біді.

Там тварин, в основному, кішок і собак, лікують. Але, на жаль, не можуть тримати безстроково. Саме тому пухнастики потребують подальшого влаштування в сім'ю, щоб знову не опинитися на вулиці і не піддаватися випробуванням на виживання.

Саме тому головним доводом для більшості наших реальних героїв, які взяли вихованця в притулку, виявилося прагнення допомогти. Купити тварину - не дивно. А ось підібрати, врятувати, дати шанс на життя - головна мотивація для тих, хто дав притулок покинутій і безпородній тварині зі складною долею.

Викрадачі наших величезних сердець

«Володарями великого серця» називає господарів пухнастиків без позначки про породу в ветпаспорт волонтер Юлія Гужеля.Кілька років поспіль жінка допомагає рятувати травмованих на вулиці собак в дніпровському притулку «Друг».

Волонтер переконана, допомагаючи одній такій тварині, насправді ви допомагаєте відразу двом. Адже якщо ви взяли тварину в притулку - вона знаходить будинок. А її місце в організації звільняється для допомоги ще одній потерпілій тварині.

Ще один безперечний плюс в тому, щоб взяти тварину з притулку - вона, найімовірніше, щеплена і у неї є ветеринарний паспорт.

Що стосується соціалізації таких тварин в будинках, на думку волонтера, цей процес протікає вкрай швидко і, як правило, абсолютно безболісно.

Юлія контактує з міськими ветеринарними клініками і прилаштовує травмованих бездомних тварин туди на лікування, збирає кошти на операції в соціальних мережах і має багатий досвід післяопераційного виходжування собак у притулку «Друг».

«Можу сказати одне: собаки, якщо їх не навчали агресії по відношенню до людей, тобто спеціально НЕ дресирували в цьому ключі, цілком мирні і дружелюбні. А ті, що були травмовані, швидше побоюються людей, і самі не виявляють агресії на їхню адресу. Крім того, потрібно розуміти, що тварини мають короткострокову пам'ять і не тягають за собою, як ми, люди, дитячі образи все життя. Вони швидше людини забувають колишні важкі обставини, потрапляючи в нове життя», - каже волонтер.

Якщо тварина відчуває себе краще, вона радіє і проявляє подяку. А значить, якщо ви допомогли їй, вилікували, привели до теплого будинку, не ображаєте і добре годуєте - його прив'язаності не буде меж.

«Собаки, зокрема, дуже швидко проходять етап соціалізації. Іноді для цього достатньо тижня. Більшість з них розумні і без проблем підлаштовуються під тип поведінки нового господаря, переймають його звички і поводяться відповідно їм. Вони швидко розуміють, що потрапили до нового середовища, і терплять до вигулу. Якщо ви взяли собачку з притулку, просто перший час гуляйте з нею частіше», - рекомендує волонтер.

Також Юлія радить регулювати тривалість і частоту прогулянок в залежності від фізіологічних особливостей вашого нового вихованця: його віку, ваги, породи і психологічних особливостей.

«Деяким тваринам, як і нам з вами, іноді потрібно трохи довше «подумати». Якщо тварина шкодить, поговоріть з нею строго. Але ні в якому разі не бийте і не кричіть. Крику собаки, як взагалі-то і кішки, бояться. Тварина замкнеться, а ви нічого не доб'єтеся. Адже втрачений контакт - провалена соціалізація. Не забувайте, ви потрібні один одному для дружби», - резюмує експерт.

Не купуй - дай притулок і люби!

Зоозахисниця Тетяна Цегла створила ГО «Улюблені бездомиші» на Полтавщині. Жінка керує притулком, в якому від жорстокого поводження знайшли порятунок півтори сотні кішок і собак.

Волонтери організації не тільки лікують тварин, а й борються за те, щоб прецеденти жорстокого поводження з тваринами якщо не були зовсім викорінені, то стали рідкістю і мали реальні покарання.

«Не купуй - дай притулок і люби», - девіз організації. Тетяна вважає, що любити і утримувати тварину з притулку не так дорого і зовсім нескладно.

«У нашому притулку є і кішки, і собаки. Котів у рази більше. Звичайно, сильно покалічених не рекомендую і навіть не віддаю. Рідко люди насправді готові доглядати за такими тваринами на постійній основі. А ось взяти підліковану тварину, що не потребує в подальшому спеціального догляду - добра справа. Такі тварини невибагливі в утриманні.Якщо годувати кормом, кішка або кіт обійдеться вам у 25-30 гривень в день. Якщо тим, чим харчуєтеся самі - і того дешевше. Зате скільки ви отримаєте любові - цілий океан! »

Реальні історії справжнього кохання

Льоша, Рита, їх Доббі, Захар і Ярик

Христина, Бетті і Плюш

Раніше Інформатор повідомляв, що в Києві тварин з притулку під час локдауну безкоштовно привозять додому.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube