За купівлю товарів вітчизняних виробників у лютому українці отримали 384 млн грн від Уряду
Уряд завершив виплати українцям по національному кешбеку за покупки, зроблені у лютому. Наступні виплати відбудуться наприкінці квітня. За словами віце-прем'єрки Юлії Свириденко, за пів року українцям в рамках цієї програми виплатили з бюджету майже 1,5 млрд грн.
Про це йдеться на сайті Міністерства економіки України. 3,2 млн українців отримали національний кешбек за лютий - 384 млн грн. За весь час дії програми виплатили близько 1,5 млрд грн.
"За лютий Уряд виплатив майже стільки ж кешбеку, як за вересень, жовтень і листопад разом узяті. Ми бачимо, як завдяки програмі поступово змінюється споживацька поведінка на користь українського, зокрема зростає попит на товари з кешбеком. Разом із цим розширюється і пропозиція: кешбек уже доступний на 373 тисячі різноманітних споживчих товарів від 1760 українських виробників", — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Виплати отримали учасники програми, які накопичили понад 2 гривні кешбеку та активували картки для виплат Національного кешбеку в застосунку Дія. Протягом шести місяців дії програми громадяни отримали:
Кошти можна витратити до кінця 2025 року на комунальні та інші послуги, книжки та ліки, зареєстровані в програмі — перелік на сайті. Але найкраще спрямувати ці гроші на допомогу ЗСУ чи благодійність.
Кешбек у розмірі 10% нараховується за купівлю товарів українського виробництва, зареєстрованих у програмі і придбаних у точках продажу, що беруть участь у програмі. Щоб перевірити, чи є кешбек на той чи інший товар, можна скористатися сканером штрихкодів у застосунку Дія. Приєднатися до програми можна за посиланням.
Нагадуємо, Юлія Свириденко також прозвітувала, що 14,4 млн громадян отримати "зимову єПідтримку" (або так звану "Вовину тисячу") - по 1000 грн. Тобто на неї витратили з бюджету 14,4 млрд грн.
Як зазначають у Державній податковій службі, доходи від національного кешбеку та зимової підтримки не обкладається податками. Також звичайні громадяни не мають декларувати ці доходи, вони не впливають на пенсії та субсидії. А от публічним службовцям їх потрібно декларувати у своїх деклараціях. Як це зробити - читайте тут з порадами від НАЗК.