Допоможіть Стефанчуку задонатити на ЗСУ - інструкція, як спрямувати Вовину тисячу волонтерським фондам України

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук хоче свою 1000 грн зимової єПідтримки використати як донат на військових. Інформатор нагадує, як з користю витратити Вовину тисячу

Руслан Стефанчук, 1000 грн
Руслан Стефанчук, 1000 грн

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук оголосив про наміри витратити свою Вовину тисячу на донат для військових. Інші громадяни можуть зробити те ж саме. Тому ми підготували інструкцію, як спрямувати виплату від держави на донат. Інформатор розповість, як благодійні фонди конкурують за отримання грошей з тисячі Зеленського та з Національного кешбеку.

Як ви витратите Вовину тисячу?

З 1 грудня стали доступні 1000 гривень від держави
Image

Руслан Стефанчук розповів журналістам, що поки не подав заявку на отримання "зимової єПідтримки" від держави (так званої "Вовиної тисячі"). Але якщо зробить це, то гроші спрямує як донат на допомогу військовим.Тож, Руслане Олексійовичу, варто це зробити! 

"Я і всі члени моєї сім'ї, які зараз перебувають в Україні й також мають право скористатися цією можливістю. Тільки на Збройні Сили!", - наголосив політик.

Президент України Володимир Зеленський 5 грудня повідомив, що вже понад 5 млн українців подали заявки на виплату їм по 1000 грн. А це вже 5 млрд грн. Загалом Уряд планує спрямувати до 15 млрд грн на виплату цієї допомоги. Кошти громадяни можуть спрямувати на допомогу армії, якій катастрофічно бракує фінансування, зокрема через благодійні фонди.

Зеленський запровадив для українців нову Вовину тисячу

Image

Як ви оцінюєте цю ініціативу?

Українські топ-волонтери вже почали боротьбу за ці потенційні 15 млрд грн, що отримають люди як зимову єПідтримку. Звичайно, не всі громадяни їх спрямують на донати, але це б був наймудріший спосіб використання Вовиної тисячі. Оскільки кошти будуть зараховані на карту "Національного кешбеку", то свої бонуси за покупки також можна буде спрямувати на донати. Якщо кошти не використані до кінця дії програми (лютий 2025 року), вони повернуться до держбюджету.

Наприклад, Сергій Притула закликає українців витратити тисячу гривень на його фонд - спрямувати гроші на купівлю FPV-дронів "Рій помсти". За цим збором, який не припиняється, було вже зібрано понад 130 млн грн на FPV. Народна депутатка Наталія Піпа вже пообіцяла також спрямувати свою тисячу у фонд Притули.

"Це мій посил до людей. Якщо ця 1 000 гривень суттєво не впливає на ваш добробут, будь ласка, оберіть фонд, якому ви довіряєте, і заощадьте 1 000, 500 чи 300 гривень на допомогу військовим", - закликає Сергій Притула.

Фонд "Повернись живим" на чолі з Тарасом Чмутом почав масштабну компанію з розклейкою агітаційних плакатів витратити 1000 грн саме на допомогу військовим. Основна ідея "Гей, малий, передай іншому", щоб всі, хто побачить цю рекламу, розповіли рідним та друзям, що цю 1000 грн можна витратити саме на допомогу військовим. До кампанії долучились військовослужбовці та відомі люди, зокрема режисер Ахтем Сеітаблаєв, співачка і журналістка Саша Кольцова, кримськотатарська активістка і колишня полонена Леніє Умерова та інші. Плакати фонду можна побачити навіть у столичному метро. Гроші планують витратити на авто, зв'язок, дрони та зброю для ЗСУ. 

Реклама Фонду "Повернись живим"
Агітація Фонду "Повернись живим". Катерина Галушка, Саша Кольцова та Ахтем Сеітаблаєв

Фонд "Солом'янські котики", співзасновницею якого є Ксенія Семенова - нинішня керівниця Національного авіаційного університету, теж радить використати Вовину тисячу правильно. Громадянам пропонують обрати, на що саме витратити кошти:

  • на обладнання для переливання крові;
  • на відновлення та підтримку поранених воїнів "Спецпідрозділу Тимура" ГУР МОУ;
  • на операційні витрати фонду та закриття термінових запитів. 
Солом'янські котики
Фонд "Солом'янські котики" закликає задонатити їм

А от батальйон "Ахіллес" 92 ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка закликає взяти "зимову тисячу" у держави задонатити саме їм. Гроші підуть на комплектуючі для дронів, ремонт техніки та авто, стяжки. Кошти збирає близький до підрозділу благодійний фонд "Твердиня". 

батальйон Ахіллес
Пожертувати кошти можна для батальйону "Ахіллес"

Й інші волонтерські організації намагаються переконати українців додаткову тисячу гривень та кошти з Національного кешбеку переказати на їхні збори.

Як отримати Вовину тисячу у Дії та задонатити

Вся процедура переказу коштів благодійному фонду може зайняти кілька хвилин. Але для початку потрібно зареєструватися у програмі та отримати їх. Для цього: 

  1. Потрібно наразі знаходитися на території України та бути повнолітнім (батьки та опікуни також можуть отримати по тисячі на неповнолітніх дітей); 
  2. У застосунку "Дія" обрати розділ "Зимова єПідтримка". Якщо його там немає, то оновити застосунок; 
  3. Оберіть, для кого призначена виплата (вам чи дитині) та виберіть картку, куди вона буде зарахована. Якщо у вас немає картки "Національний кешбек", то потрібно її створити, кошти будуть спрямовані саме туди; 
  4. Подайте заявку на отримання 1000 грн;
  5. Чекайте на зарахування коштів (до 10 днів);
  6. У застосунку вашого банку або у веб-версії банку оберіть розділ "Благодійність" (у різних банках по-різному може називатися);
  7. У цьому розділі оберіть благодійний фонд, який хочете підтримати, та перекажіть туди кошти. Якщо його немає у переліку - можна пошукати його за назвою. Перекажіть кошти з картки "Національний кешбек".

Задонатити можна будь-яку суму з цієї 1000 грн, навіть 1 грн. Можна розділити свої гроші між різними благодійними фондами.

Наприклад, клієнти ПриватБанку можуть швидко зробити донат, зайшовши в Приват24 в розділ Сервіси та обравши Платежі, ви знайдете опцію Допомога армії. Далі залишається лише вибрати потрібний благодійний фонд і вказати суму донату. Кому наразі через ПриватБанк можна задонатити:  

  • Підтримка Збройних сил України (НБУ);
  • Благодійний фонд Сергія Притули;
  • Повернись живим;
  • Люті птахи України;
  • Національна гвардія України;
  • БО БФ Фонд підтримки зовнішньої розвідки України;
  • МБФ Сталеві Крила;
  • БО БФ ІТ Війська;
ПриватБанк, донати
Скрін з ПриватБанку

У Monobank потрібно зайти у розділ "Витратити кошти". Там з’являться всі доступні категорії. Серед них оберіть "Благодійність". У цьому розділі банк автоматично підтягне популярні збори від різних благодійних фондів. 

Як отримати гроші через Укрпошту та у банках

Якщо у Вас немає Дії, то тисячу гривень можна отримати двома іншими способами. Можна особисто звернутися до відділення Укрпошти або до листоноші. Скористатися цією можливістю зможуть лише деякі категорії громадян у населених пунктах, де відділення Укрпошти обладнані Інтернетом: 

  • пенсіонери віком старше 60 років, які отримують виплати через "Укрпошту";
  • люди з інвалідністю 1 та 2 групи, які отримують пенсію у зв’язку з інвалідністю або соціальну допомогу через "Укрпошту";
  • люди з інвалідністю з дитинства 1 та 2 групи, які отримують виплати через "Укрпошту";
  • люди, які отримують надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А через "Укрпошту";
  • люди, які отримують усі види пенсійних та соціальних виплат через "Укрпошту" на територіях активних бойових дій.

Кошти не видаються готівкою. А витратити їх потрібно за 3 візити на Укрпошту, якщо цього не зробити - кошти повернуться до бюджету. Серед іншого, Укрпошта пропонує переказати кошти на їхній спільний збір з Київською школою економіки - на ЗСУ, ГУР та благодійність. Або можна їх витратити на товари чи оплатити послуги пошти та комуналку.

З 10 грудня деякі громадяни зможуть оформити тисячу через банки у відділеннях. Це стосується опікунів дітей, осіб, які не мають ідентифікаційного коду, а також громадян 65+ років, які не мають застосунку "Дія". Для них відкриють спеціальний рахунок та оформлять картку "Національний кешбек".

Витратити тисячу гривень можна на оплату комунальних послуг, мобільного зв’язку, квитків на поїзд, пожертву на підтримку Збройних Сил, на вітчизняні книги, ліки, медпослуги тощо. Міністерство фінансів рекомендувало вкладати гроші у військові облігації, на цьому можна трохи і заробити. У програмі беруть участь такі банки: 

  • ПриватБанк
  • Ощадбанк
  • monobank (АТ "Універсал Банк")
  • Raiffeisen Bank
  • А-Банк
  • ПУМБ
  • Sense Bank
  • Укрсиббанк
  • Укргазбанк
  • Глобус
  • Акордбанк
  • Кредит Дніпро
  • Клірінговий Дім
  • Радабанк

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube