Безмитний режим для української сталі у США, який повинен був діяти до середини 2025 року, завершився достроково
Президент США Дональд Трамп скасував тимчасове звільнення України від мит на імпорт сталі та виробів з неї. Про це повідомляється в його указі, підписаному 10 лютого. Це рішення стало частиною ширшого протекціоністського рішення, що передбачає запровадження мита в розмірі 25% на імпорт сталі та алюмінію до США.
З 12 березня 2025 року всі попередні винятки для України щодо імпорту сталі та похідних виробів зі сталі будуть скасовані. Починаючи з цієї дати, до України, як і до всіх інших країн, буде застосовуватися мито в розмірі 25%.
В указі Трампа стверджується, що від скасування мит на українську сталь виграли не українські, а європейські виробники. Імпорт з України залишився на рівні 0,5% від загального імпорту США, тоді як імпорт з ЄС зріс з 11,2% до 14,8%. Європейські компанії використовували українські напівфабрикати для виробництва та експорту в США, уникаючи водночас тарифів.
Міністерка економіки Юлія Свириденко сподівається до 12 березня знайти "оптимальне рішення", яке б дозволило мінімізувати вплива рішення Трампа на України.
"Рішення США із 12 березня запровадити мито на сталь із інших держав, зокрема і з України, закономірно вплине на металургійну галузь. Експорт металургійної продукції склав 57,9% у нашому експорті до США – $503,3 мільйона з $869,1 мільйона. Найбільший товар експорту – чавун ($363,4 мільйона, 940 000 тонн), труби ($112,9 мільйона, 92 000 тонн), прутки ($15,2 мільйона, 3300 тонн), дріт ($4 мільйона, 3900 тонн), металоконструкції ($1,3 мільйона, 182 тони)", – написала вона у Facebook.
Безмитний режим для української сталі повинен був діяти до середини 2025 року. 27 травня 2022 року Президент Байден підписав президентську прокламацію, яка призупинила на один рік дію мит на сталь для України. Це створило життєво важливі експортні можливості для одного з найважливіших промислових секторів України та дозволила українським металургійним заводам продовжувати працевлаштовувати своїх працівників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.