Українські біженці в муніципальних центрах Нідерландів відчувають значну психологічну напругу та стрес через умови проживання
У Нідерландах зростає напруга серед українських переселенців, які отримали прихисток в країні через повномасштабне вторгнення Росії. У центрах проживання біженців відбуваються суперечки та скандали через перенаселеність та відсутність приватних умов проживання. Українці все частіше скаржаться на стрес, тривогу, та навіть суїцидальні настрої.
Соціологічне опитування, яке було проведено серед українців у найбільших 25 муніципальних центрах Нідерландів, виявило, що українські біженці схильні до суперечок, ментальних проблем і тривог. Зазначається, що тісні умови проживання та тривалий спільний побут викликає скандали між сусідами, повідомляють в AD. Центри для біженців зазвичай розташовані в колишніх офісах, готелях чи соціальних будинках для літніх людей.
"Ми спостерігаємо тривожне зростання серйозних психічних проблем, таких як суїцидальні настрої та симптоми психозу", - заявляють представники місцевої влади.
Особливе занепокоєння серед українських переселенців викликає те, що уряд Нідерландів планує скорочення їх фінансування з 2025 року. Витрати на одного біженця зменшаться зі 100 до 45 євро (зі 4,3 тис. гривень до 1,9 тис. гривень) на день, що ускладнює умови проживання. Відсутність довготривалих рішень щодо житла також впливає на психоемоційний стан переселенців. За словами представника муніципалітету Гааги, напруга, яка відбувається між переселенцями, спостерігається в кожному центрі для українських біженців.
Муніципалітети країни закликають уряд до розв'язання проблеми: прийняти ефективні рішення та забезпечити українських біженців стабільним фінансуванням. Зазначається, що тимчасовий захист для українців у Нідерландах було продовжено до 4 березня 2026 року.
На початку осені стало відомо, що до Нідерландів приїжджає все більше українських біженців з метою пошуку роботи. Через великий потік людей у країні виник дефіцит місць у притулках, хоча більшість нідерландських роботодавців надають житло працівникам. Місцеві чиновники повідомляли, що до країни прибуває щотижня понад 300 українців. Також за їхньою інформацією, заповненість пунктів прийому по країні становить 99,8%. Станом на липень 2024 року в Нідерландах перебували понад 116 біженців з України.
Уряд Норвегії нещодавно змінив правила щодо надання притулків українським біженцям. Відтепер біженці з Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей розглядатимуться в індивідуальному порядку. Це пов'язано з тим, що ці регіони Норвегія вважає безпечними та розміщеними далеко від лінії фронту.
Також українських біженців у Чехії можуть позбавити виплат за махінації з гуманітарною допомогою. Згідно з новими вимогами, біженці зобов’язані повідомляти Міністерству праці Чехії про кожного члена родини, який прибув пізніше та отримав тимчасовий захист. Якщо такі родичі проживають разом та мають спільні витрати, їхні доходи та майно враховуються у загальній заявці на допомогу. У випадку виявлення порушення виплати вимагатимуть повернути.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.