Дрони-камікадзе Mini-Taurus можуть продовжувати виконувати бойові завдання навіть за втрати радіосигналу
Німеччина передасть Україні новітні ударні дрони зі штучним інтелектом. Постачання розпочнеться з грудня 2024 року. Відомо, що декілька тестових зразків БПлА вже проходять бойові завдання на лінії фронту на східному напрямку.
Берлін готується передати Збройним Силам України 4000 новітніх ударних дронів компанії Helsing, оснащених штучним інтелектом. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус підтвердив факт запланованої передачі безпілотників виданню Bild. Зазначається, що дрони оснащені сучасними технологіями та протидіють російським GPS-перешкодам й радіоелектронній боротьбі. За інформацією джерел, вже з грудня Україна отримуватиме декілька сотень німецьких ударних БПлА щомісяця.
Бойові ударні дрони, відомі під назвою Mini-Taurus, здатні аналізувати місцевість і визначати місце розташування заданих цілей за складних погодних умов або зруйнованої інфраструктури. Внаслідок, навіть за втрати радіосигналу та зв'язку, БПлА може продовжувати бойове завдання, що значно збільшує точність ураження, зазначають у виданні.
"Україна зможе ефективно використовувати ці безпілотники проти ключових військових об'єктів Росії, таких як командні пункти і логістичні центри. У майбутньому Німеччина може розглянути можливість впровадження подібних технологій у Бундесвері", - повідомив міністр оборони Німеччини.
Вартість одного безпілотника набагато дешевша за її аналоги, наприклад, американські Switchblade 600, хоча у Bild точну ціну не розголошують. Відомо, що дальність польоту Mini-Taurus в чотири рази більша за "стандартні" ударні БПлА українського виробництва.
Уряд Німеччини до кінця 2024 року поставить Україні шосту систему Iris-T для посилення протиповітряної оборони. Берлін разом із партнерами запускає пакет допомоги на 1,4 млрд євро (61,6 млрд гривень). Окрім Iris-T, Київ отримає комплекс Skynex, артилерію та безпілотники. Канцлер Німеччини Олаф Шольц також підтвердив поставку вже анонсованого пакета озброєнь на 600 мільйонів євро.
У німецькому парламенті фракція Вільної демократичної партії Німеччини нещодавно заявила про бажання винести на голосування питання передачі Україні далекобійних ракет Taurus. Партія завжди була проти позиції канцлера Олафа Шольца, який вигадував різні відмовки, щоб не давати ракет Україні. Втім, невідомо, чи матиме ініціатива успіх.
Україна неодноразово просила Німеччину про постачання ракет Taurus, що має радіус дії близько 500 кілометрів. Однак канцлер Олаф Шольц не задовольнив ці запити. Тим часом Велика Британія офіційно приєдналася до європейської програми розробки ракет з дальністю до 2000 кілометрів, до якої також входять Німеччина, Франція, Польща та інші країни-партнери. Ця співпраця спрямована на підвищення обороноздатності Європи на тлі збільшення напруги з Росією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.