Суд зобов'язав ПФУ виплатити пенсіонерці близько 70 тисяч гривень: які причини

Читать на русском

Пенсіонерка через суд добилася стягнення з ПФУ 70 тисяч гривень

Читать на русском
ПФУ зобов'язали виплатити жінці пенсію за два роки
Суд, пенсія

Пенсіонерка через суд добилася стягнення з ПФУ 70 тисяч гривень

Суд зобов'язав Пенсійний фонд України виплатити пенсіонерці понад 70 тисяч гривень. Виявилося, що жінці довго не платили пенсійні виплати, оскільки вимагали довідку про статус Вимушено переміщеної особи. В результаті суд став на бік пенсіонерки.

Як передає OBOZREVATEL, таке рішення ухвалив Черкаський районний суд. Зазначається, що кілька років тому Пенсійний фонд України вимагав у жінки довідку про статус Вимушено переміщеної особи, щоб продовжити виплачувати пенсію. Згодом виплати тимчасово заморозили. Коли жінка звернулася до суду і виграла його, то судове рішення так і не виконали.

У вересні 2017 року на рахунок пенсіонерки не надійшла щомісячна виплата. Тоді вона звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області. Їй повідомили про вимогу надати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

В результаті жінка не отримувала пенсію аж до квітня 2019 року. Тоді вона подала позов до суду і виграла його. Позивач зазначає, що сума заборгованості становить майже 70 тисяч гривень, а відповідно — виплата в 70 тисяч гривень буде розумною компенсацією моральної шкоди.

Згодом суд ухвалив рішення про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області 5 тисяч гривень в якості моральної шкоди. Слід зазначити, що разом з боргом (пенсія, яку жінка не отримувала близько двох років) загальна виплата повинна бути близько 70 тисяч гривень.

Пенсії в Україні

Раніше Луцький міськрайонний суд Волинської області розглянув справу за позовом щодо пенсійних виплат. Жінка вчасно не отримала пенсію матері в розмірі 4 433 гривень. У цьому вона звинуватила Укрпошту, і вимагала виплатити їй гроші, які нарахували, але не видали вчасно. Вона вимагає суд стягнути з поштового оператора на свою користь суму недоотриманої пенсії її матері за довіреністю у розмірі 4 433 гривень, суму інфляційних втрат у розмірі 385 гривень, 3% річних 116 гривень та моральну шкоду 1 тисячу гривень. 

"При доставленні пенсії отримувачці, з'ясувалось, що та померла, а тому виплата доньці, як довіреній особі, не проводилася, оскільки, згідно з нормами ЦК України, довіреність припиняє свою дію у разі смерті особи, яка її видала. Згідно з умовами договору вказані кошти повернули на рахунки Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, а тому, на її думку, відповідачем не було допущено жодних із наведених позивачем порушень.Тому підстави для стягнення недоотриманої пенсії, штрафних санкцій та моральної шкоди на користь позивача відсутні", - наголосили в Укрпошті.

Також раніше в Пенсійному фонді України пояснювали, в яких випадках працюючим пенсіонерам доведеться обирати між зарплатою та пенсією. Зазначається, що це стосується виплати за вислугу років. Як пояснили експерти, така пенсія призначається лише після залишення роботи, яка надає на таку виплату право. Тобто, у випадку повернення на роботу після призначення пенсії за вислугу років, можуть припинити платити ці виплати. Відновлять виплати тільки тоді, коли настає день звільнення. Проте якщо пенсіонер влаштувався на роботу, яка не дає права на призначення пенсії за вислугу років, то обирати між зарплатою та пенсією не доведеться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.