Стало відомо, від чого залежить розмір субсидії
Українці перед опалювальним сезоном активно починають оформлювати субсидії на комунальні послуги. Представники Пенсійного фонду пояснили, яким чином розраховується розмір пільги. Стало відомо, від чого залежить сума допомоги.
Така інформація з'явилася на офіційному порталі Пенсійного фонду України. Зазначається, що субсидія визначається шляхом ділення сукупного доходу всіх членів домогосподарства за два квартали на кількість місяців, за які враховуються доходи. Експерти поділилися формулою для розрахунку розміру пільги.
Обов'язковий відсоток платежу за житлово-комунальні послуги для домогосподарства обчислюється за формулою: Ро = Кд/Кг x Рг. У цій формулі використовуються такі значення:
Приклад. За субсидією в жовтні 2023 року звернулася родина: чоловік (дохід на місяць 7 400 гривень), жінка (дохід на місяць 7 200 гривень), двоє неповнолітніх дітей. Середньомісячний дохід родини становитиме 14 600 гривень.
Розраховуємо розмір субсидії: 2 859,35 (розмір плати за комунальні послуги в межах соціальних норм та нормативів) - 1 543,22 (14 600 (середньомісячний дохід родини) помножений на 10,57% (обов'язковий відсоток платежу за житлово-комунальні послуги).
В цьому випадку розмір призначеної субсидії буде дорівнювати 1 316,13 гривні.
Раніше заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко пояснював, чи можна отримати субсидію на комунальні послуги, якщо є борги. Як виявилося, це можливо, якщо боржник укладе з постачальником договір про реструктуризацію. Цей документ, який підтверджує, що людина дійсно сплачує борг, потрібно прикріпити до заяви щодо отримання виплат. Крім того, при реструктуризації борг можна буде сплачувати зручними частками. При цьому якщо людина має борг лише одному підприємству, то вона можна отримати державну допомогу на оплату інших послуг. Наприклад, якщо в громадянина є борг за опалення, а всі інші комунальні послуги сплачені, то він може отримати субсидію на все, крім опалення.
"Субсидії стимулюють платіжну дисципліну, і от ми можемо точно сказати, що 98-99% одержувачів субсидій — це є сумлінні платники за житлово-комунальні послуги, і платіжна дисципліна серед цих споживачів — набагато вища, ніж в середньому взагалі по всіх споживачах", — зауважив Віталій Музиченко.
Також у Кабінеті міністрів України пояснювали, що правила оформлення субсидії для непрацюючих пенсіонерів трохи відрізняються. У випадку, якщо пенсіонер не працює та проживає в будинку один, правила призначення субсидії трохи відрізняються. Річ у тім, що цій категорії громадян достатньо подати лише заяву про призначення виплати та декларацію. Це можна зробити особисто в органах соціального захисту населення, або через портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.