Суд наново розпочинає розгляд справи про вбивство журналіста Шеремета: у чому причина

Причиною запуску судового процесу по справі Шеремета "з нуля" став новий склад присяжних

Вбивство Шеремета
Повторний розгляд справи має розпочатися 23 червня

Судовий процес про вбивство журналіста Павла Шеремета буде розпочато наново. Розгляд справи вестиме Шевченківський районний суд Києва. 

Про це повідомила одна з підозрюваних – лікарка Юлія Кузьменко. Вона зазначила, що справу розглядав суд присяжних. З початку повномасштабної війни двоє з них вибули з процесу. Один з народних засідателів був мобілізований, а другий – виїхав за кордон. 2-го червня було обрано новий склад присяжних, через це і розпочнуться нові слухання. 

"Клопотання щодо заморожування справи на період воєнного стану не задовільнили. Складно сказати, це добре, чи погано: з однієї сторони, хочеться, щоб цей аваківський театр абсурду скінчився якнайшвидше. Цей процес - один з резонансних лакмусових папірців щодо стану правоохоронної та судової систем нашої країни і результат покаже, що в нас, де і як. З іншої сторони - Яні і Андрію дуже складно вириватися на судові засідання через те, що вони захищають нашу Неньку", – написала Юлія на сторінці у Facebook.

Вона додала, що клопотання про заміну запобіжного заходу із застави на особисті зобов'язання Яні Дугар все ж задовольнили. Гроші повернули. За словами Юлії, їх передадуть на допомогу ЗСУ. Перше засідання суду має відбутися 23 червня.

Справа Павла Шеремета

Білоруський журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у центрі Києва. Його автівку підірвали. Слідство розглядало дві версії. Одна з них, що Шеремета вбили випадково (автівка належала його дружині), а інша – це замовне вбивство на фоні професійної діяльності.

У грудні 2019 року підозру оголосили дитячій лікарці і волонтерці Юлії Кузьменко, спецназівцю Андрію Антоненко та військовій медсестрі Яні Дугар. Начебто, їх особи схожі на ті, що зафіксували камери відеоспостереження біля машини вбитого.

Підозрювані своєї вини не визнають. Адвокати наполягали, що експертизи проведені неякісно, ​​а експерти перебували під впливом слідства. Щоб підтримати Антоненко, Дугарь та Кузьменко люди виходили на мітинги. Згодом їх випустили з СІЗО під домашній арешт. Спочатку він був цілодобовим, а потім – нічним. Яну Дугар відразу відпустили під заставу у 168 тисяч гривень. 

З початку повномасштабної війни Яна Дугар та Андрій Антоненко повернулись до лав ЗСУ, так як є віськовозобов'язаними. Юлія Кузьменко працює у лікарні та веде активну волонтерську діяльність – допомагає українській армії.

Раніше Інформатор писав, що в Україні випустили документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube