За матеріалами справи, студентку відрахували з університету за власним бажанням
Студентка навчалась на фармацевтичному факультеті за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» Запорізького державного медичного університету. Однак згодом її відрахували з університету за власним бажанням. Вона має заборгованість по оплаті за навчання у розмірі 10 211 гривень, яку вимагають повернути. Про це йдеться у рішенні Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя, опублікованому 4 листопада 2024 року.
18.07.2019 року між Запорізьким державним медичним університетом та громадянкою був укладений договір № ФЗ-МСФ-108 про надання освітніх послуг. Вона зобов'язалась своєчасно вносити плату за освітні послуги, відповідно до п. 3.1.1 п. 3.1.2, п. 5.2 договору. Її зарахували студенткою II фармацевтичного факультету за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» Запорізького державного медичного університету. Надалі відповідно до наказу № 480-с від 25.08.2023 року її відрахували з університету за власним бажанням.
"Відповідачка має заборгованість по оплаті за навчання, яка у добровільному порядку не сплачена, у зв'язку з чим, враховуючи порушення зобов'язань за умовами договору, позивач просить стягнути з відповідачки грошову суму у розмірі 10 211 гривень, з яких: основний борг з врахуванням індексу інфляції становить 9 840 гривень; 3% річних 370 гривень", - вказується у матеріалах справи.
Суд задовольнив позов. З громадянки на користь Запорізького державного медико-фармацевтичного університету стягнуть заборгованість з оплати освітніх послуг у розмірі 10 211 гривень - сума основного боргу з урахуванням індексу інфляції, 370 гривень - 3% річних від суми заборгованості.
"Відповідно до наказу № 480-с від 25.08.2023 року відповідачку відрахували з університету за невиконання навчального плану. Як установлено з наданого позивачем розрахунку заборгованості, за навчання студентки має бути сплачена сума 10 211 гривень з урахуванням індексу інфляції. На підставі викладеного, враховуючи, що на час розгляду справи судом сума заборгованості за договором відповідачкою не сплачена та матеріали справи не містять доказів того, що відповідачкою було вжито заходи з метою погашення заборгованості за послуги навчання, суд доходить до висновку, що позовні вимоги, є обґрунтованими та вказана позивачем грошова сума підлягає стягненню з відповідачки", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.