Жінка замовляла в інтернет-магазинах різноманітний товар, а продавцям надавала фейкові квитанції про оплату
Жінка створила в Instagram фейкову сторінку та в інтернет-магазинах замовляла речі. Вона надавала фейкові квитанції про оплату товару. Своїми діями вона завдала ФОП збитків на загальну суму 17 348 гривень. Про це йдеться у вироку Яготинського районного суду Київської області, опублікованому 1 серпня 2024 року.
У 2023 році жінка у соціальній мережі Instagram створила фейкову сторінку. Вона завантажила на телефон фейковий додаток Монобанк та знайшла на сторінці інтернет-магазину оголошення про продаж речей, а саме: дублянки з хутром білого кольору, вартістю 3 250 гривень, яка на праві власності належить фізичній особі-підприємцю. Громадянка створила електронне повідомлення (квитанцію) про оплату товару та начебто переказ коштів, які відправила продавцю та отримала річ на пошті.
За вищевказаною схемою жінка видурила у ФОП шкіряний ремінь за 800 гривень, букет метеликів на 101 штуку зеленого кольору за 1 635 гривень, кольє за 1 285 гривень, дублянку за 2 350 гривень, два топи за 638 гривень, дублянку за 1 955 гривень, сережки та ланцюжок за 2 285 гривень, дублянку за 3 150 гривень, а всього товару на 17 348 гривень. На судовому засіданні громадянка свою вину визнала беззастережно. Вона пояснила, що відшкодувала потерпілим заподіяну шкоду шляхом перерахування коштів за отримані речі.
Суд визнав жінку винуватою у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді обмеження волі на строк 1 рік. Її визнали винуватою у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 190 КК України та призначив покарання у вигляді обмеження волі на строк 2 роки. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначили покарання у вигляді обмеження волі на строк 2 роки. На підставі ст. 75 КК України громадянку звільнили від відбування призначеного судом покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку на 1 рік, але вона має виконувати певні обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.