Страх втратили: в Росії заявили про скасування мораторію на розгортання двох видів ядерних ракет

Мова йде про ракети середньої та малої дальності, розгортання яких було заборонено відповідно до ДРСМД

Ядерний шантаж РФ
Розгортання таких ракет прямо заборонено ДРСМД, з якого Росія не виходила

Росія планує найближчим часом скасувати мораторій на розгортання ядерних ракет середньої та малої дальності. У Кремлі звинуватили в цьому США: мовляв, Сполучені Штати розгортають такі ракети у різних регіонах світу. Насправді це рішення – елемент ядерного шантажу Росії.

Про рішення Кремля заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, повідомляє "Голос Америки". Фактично, це пряме порушення підписаного у 1987 році Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД).

У 2019 році адміністрація Дональда Трампа вийшла з ДРСМД через численні порушення з боку РФ та неконтрольованість ядерного арсеналу Китаю. РФ заявила, що буде підтримувати мораторій на розробки ракет, раніше заборонених ДРСМД, в односторонньому порядку.

При цьому Лавров заявив, що зараз "немає жодних умов" для стратегічного діалогу з Вашингтоном. Таким чином, він фактично підтвердив, що це один з елементів ядерного шантажу, який використовує Росія проти цивілізованого світу.

Цікаво, що правитель РФ Володимир Путін "милостиво" заявив, що Росія, мовляв, готова не розміщувати ракети у своєму ексклаві на Балтійському узбережжі. Мова йде про окуповану Росією частину Східної Пруссії – колишній Кенігсберг (Калінінград).

Удар "Орешником" по Дніпру

Росіяни 21 листопада запустили по Дніпру з Астраханської області РФ, а саме з полігону Капустин Яр, міжконтинентальну балістичну ракету. За словами Путіна, це новітня ракета під назвою "Орешник". Нею завдали удару по заводу Южмаш. Начебто вона успішно пройшла політ та досягла мети. Диктатор додав, що Росія продовжить випробовувати ракету у бойових умовах. 

Згодом у ГУР заявили, що РФ вдарила не "Орешником", а ракетним комплексом "Кедр". Підлітний час цієї російської ракети з моменту запуску в Астраханській області до влучання в Дніпрі склав 15 хвилин. Відомо, що станом на жовтень 2024 року РФ мала змогу виготовити лише два експериментальні зразки ракети зі складу ракетного комплексу "Кедр", одна з яких і прилетіла по Дніпру 21 листопада.

На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна - оснащена шістьма суббоєприпасами. Повідомляється, що ракета була споряджена боєголовками, що не містили у собі вибухівки. Тобто фактично Росія скинула на місто порожні болванки. Саме тому не пролунало потужних вибухів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube