Знищений крейсер Москва міг перевозити ядерну зброю — версія військового експерта

Капітан у відставці Степан Яким’як припускає, що потоплене ракетами Нептун у квітні 2022 року російське судно було повністю споряджене для бойових дій проти НАТО

Знищений крейсер Москва
Крейсер Москва був готовий до виконання довготривалих бойових завдань

Військовий аналітик Степан Яким’як, капітан 1-го рангу у відставці та фахівець Центру оборонних стратегій, припустив, що російський крейсер "Москва", який був знищений Силами оборони України у квітні 2022 року, міг перевозити ракети з ядерними боєзарядами. Експерт зазначив, що серед 16 ракет, які перебували на борту, дві або навіть чотири могли бути оснащені ядерними бойовими частинами.

Про це Степан Яким’як розповів під час обговорення в спільному подкасті УП та Центру оборонних стратегій. На його думку, крейсер залишив порт для виконання довготривалих завдань. З 6 по 10 квітня 2022 року судно перебувало в Севастополі, ймовірно, для ротації екіпажу, а також поповнення запасів продовольства та пального.

"Я не бачив ніяких секретних документів з цього питання, але з практики й досвіду бойової підготовки, виходів на бойову службу, а це "спеціальна військова операція", корабель повинен бути повністю боєготовий до виконання найближчих і подальших завдань, а ядерна війна і можливість відбиття ударів від НАТО – це її елемент", - підкреслив Яким’як.

Експерт не виключив, що серед поповнення флагмана чорноморського флоту РФ були й ракети з ядерними боєзарядами. Нагадаємо, 13 квітня 2022 року Сили оборони України атакували крейсер "Москва" двома ракетами "Нептун". Уже наступного дня російське Міноборони підтвердило його затоплення, пояснивши це перекиданням судна через пошкодження та шторм. "Москва" стала найдорожчою втратою російського військового флоту за всю війну проти України.

Знищення крейсера Москва дозволило звільнити острів Зміїний

У Головному управлінні розвідки Міноборони України наголосили, що без перебільшень, знищення крейсера "Москва" - приголомшливий успіх у війні з російським агресором. Ця подія дала змогу Силам безпеки та оборони України: звільнити острів Зміїний; змусити росіян розблокувати судноплавні торгові шляхи; знизити рівень загроз з акваторії Чорного моря; завдати удару по морально-психологічному стану ворога; запевнити московитів, що деокупація Криму — неминуча.

Тодішній міністр оборони Олексій Резніков зазначав, що після потоплення "Москви" російський флот був змушений "сховатися" на південь та схід від Криму. Мрії про "висадку десанту в Одесі" залишилися в минулому.

Нагадаємо, в окупованому Криму "суд" визнав загибель 17 моряків із затонулого крейсера "Москва". Крім того, принцу Чарльзу подарували українську марку про російський військовий корабель.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube