У НАТО пояснили, чому не вірять у китайський "мирний план"

Читать на русском

Генсек НАТО сумнівається у щирих намірах Китаю припинити війну, адже Пекін не засудив агресію росії та продовжує з нею співпрацювати

Читать на русском
У НАТО пояснили, чому не вірять у китайський "мирний план"
Єнс Столтенберг у своїй заяві не добирав дипломатичних слів щодо дій китайської влади

Генсек НАТО сумнівається у щирих намірах Китаю припинити війну, адже Пекін не засудив агресію росії та продовжує з нею співпрацювати

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг негативно оцінив китайський "мирний план" і відкрито заявив, що не вірить у щирість влади Китаю допомогти припинити війну в Україні, сівши за стіл переговорів з путіним. 

Про це голова альянсу сказав у своїй промові у п'ятницю, 24 лютого. 

"До Китаю немає довіри насамперед тому, що КНР не змогла засудити незаконне вторгнення РФ в Україну, - сказав Столтенберг. - Ми добре пам'ятаємо, що за кілька днів до вторгнення Китай підписав  угоду між лідером КНР Сі Цзіньпіном та президентом рф володимиром путіним про безмежне партнерство з росією".

Столтенберг наголосив, що путін не готується до миру. Так, всі війни рано чи пізно завершуються за столом переговорів. Але на цьому етапі усі перемовини щодо миру приречені на провал. В України немає іншого виходу окрім як воювати далі, знищуючи ворога. 

"Зараз президент росії чекає не миру, а прямо протилежного — ще війни, нових і нових наступів. Якщо ми хочемо мирного вирішення, нам також потрібно усвідомити, що те, що відбувається за столом переговорів, повністю залежить від сили та ситуації на полі бою. Отже, якщо ви хочете мирних переговорів, де Україна переважатиме як суверенна незалежна держава, то вам потрібно підтримати українську армію зараз”, — заявив Столтенберг.

За його словами, це єдиний спосіб створити умови, коли президент путін зрозуміє, що він не виграє поле битви. Він має сісти, добре подумати  й нарешті  прийняти Україну як незалежну суверенну державу в Європі. Ось чому єдина військова підтримка сьогодні — це шлях до досягнення мирної угоди завтра. Іншого варіанту немає. 

 

Що ще сказав Столтенберг про Китай

Напередодні Єнс Столбенберг заявив, що Китай і росія, ймовірно ведуть переговори щодо постачання летальної зброї. Коментуючи зустріч путіна і Ван Ї, Столтенберг сказав, що союзники наразі не бачили фактичної доставки летальної допомоги. Але у НАТО мають інформацію, Китай планує та розглядає можливість надати військову допомогу Росії.

“І Китай не повинен цього робити, оскільки це означатиме підтримку незаконної війни та агресії, порушення міжнародного права та Статуту ООН. Китай є членом Ради безпеки ООН. І вони несуть особливу відповідальність за захист Статуту ООН. І це загарбницька війна з порушенням саме цього Статуту”, — заявив Столтенберг.

Що таке "мирний план" Китаю і що думають про нього в Україні

У Китаї у першу річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну представили власний "мирний план". У ньому переічили ідеї, які начебто мають допомогти досягти миру за столом переговорів.

Документ містить у назві слова "українська криза", при цьому не акцентуючи уваги на агресії російської федерації. Текст документа оприлюднено на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Китаю. Позиція викладена у 12 окремих пунктах, які виглядають доволі загально і розмито та явно не сприяють мирному врегулюванню війни:

  • Забезпечити повагу до суверенітету всіх країн. У цьому пункті КНР підкреслює про необхідність дотримуватися міжнародного права, включаючи принципи статуту ООН. 
  • Відмовитися від менталітету "холодної війни".
  • Припинити бойові дії.
  • Відновити мирні переговори.
  • Вирішити гуманітарну кризу.
  • Забезпечити захист цивільного населення та військовополонених.
  • Підтримувати безпеку атомних електростанцій (а також інших мирних ядерних об'єктів).
  • Знизити стратегічні ризики.
  • Сприяти подальшому експорту зерна.
  • Припинити односторонні санкції. У Китаї впевнені, що подібний тиск не здатний допомогти вирішити проблему, а лише створює нові. "Китай виступає проти односторонніх санкцій, несанкціонованих Радою Безпеки ООН", — зазначено у документі.
  • Підтримувати стабільність промислових ланцюгів та ланцюгів поставок.
  • Сприяти "постконфліктній" відбудові.

В Україні гостро розкритикували мирний план Китаю. Зокрема, народний депутат Давид Арахамія назвав цей документ неприйнятним для України. 

"Зауважте, що Китай утримався у четвер, 23 лютого, від голосування в Генасамблеї ООН щодо української формули миру президента України Володимира Зеленського. Це дає конкретний натяк на те, що Пекін хоче підігрувати російській версії так званих перемовин", - сказав Арахамія. 

Інформатор писав раніше, що путін сподівається після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном знайти вихід із того глухого кута, у який сам себе загнав. 

Ми також повідомляли, чому жодна версія китайського мирного плану не буде прийнятною для України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.