Стефанчук розповів, коли депутатам ВР можна виїжджати за кордон

Це мають бути заходи, пов'язані з діяльністю парламенту, які стосуються представництва інтересів України

Руслан Стефанчук
Стефанчук назвав критерії для закордонних відряджень депутатів

Голова Верховної ради України Руслан Стефанчук дав роз’яснення щодо правил виїзду депутатів за кордон. Він назвав основні критерії для схвалення закордонних відряджень народних депутатів, які стосуються представництва інтересів України. Сюди відносяться заходи, пов'язані з діяльністю парламенту, коли нардепи приїжджають з відряджень з конкретними результатами.

Про це голова ВР розповів в інтервью Суспільному. За словами Стефанчука, заяви від депутатів щодо закордонних відряджень, які він отримує, не завжди є обґрунтованими.

"Але якщо я бачу участь у парламентських асамблеях, якщо бачу виїзди делегацій, які їдуть вибивати зброю… Якщо бачу, що є делегація, яка планує працювати у США конкретно з Конгресом, завжди погоджую. Саме виходячи з цього були прийняті відповідні акти, які регламентували перелік підстав, коли ви можете виїхати у відрядження як народний депутат", - зазначив Стефанчук.

Голова ВР додав, що фракції, які найбільше скаржаться, що їх не випускають, отримують закордонних відряджень майже у два рази більше, ніж їхнє представництво у Верховній Раді. Фракція "Європейська солідарність", яка має представництво в парламенті 6%, їздить майже у 10% закордонних відряджень. Фракція "Батьківщина", яка має 5 з копійками відсотків, їздить теж близько 10%. Навіть "Голос", який має 4,44% представництва, їздить в 10% відряджень.

"Питання в тому, що інколи хтось перетворює це на політичні ігри, тому що, мабуть, це вигідно — з'їздити по якихось питаннях, лишній раз переговорити. Хтось їздить дітей навідати. Будь ласка, але не за рахунок відряджень. Тому що відрядження — це, як правило, оплата з держбюджету", - зауважив Стефанчук.

Правила виїзду депутатів за кордон

З початку 2024 року народні депутати для виїзду за кордон у відрядження повинні отримувати від Міністерства закордонних справ "тези" для офіційних заяв та коментарів. Заява нардепа про закордонне відрядження може не розглядатись, якщо під час попереднього виїзду депутат до початку відрядження не отримав "роз’яснення МЗС щодо зовнішньополітичного курсу України або погоджені МЗС тези офіційних заяв, коментарів народного депутата щодо реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин з питань, пов’язаних з темою відрядження за кордон".

Раніше глава Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив, чому не всі депутати отримують дозволи на виїзд за кордон. За його словами, головним представником парламенту у міжнародних відносинах є голова Верховної Ради України. Він наголосив, що окремі депутати маніпулюють та зловживають своїми відрядженнями.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чимало було повідомлень про падіння п'яти російських літаків СУ-34 протягом останнього місяця. Також надійшли новини про катастрофу двох СУ-35 і на завершення ми отримали інформацію про падіння літака А-50. Ми вирішили обговорити цю тему з авіаційним експертом, Анатолієм Храпчинським, щоб дізнатися, з чим це може бути пов'язано. Як вважає наш експерт, що призвело до такого різкого і частого зростання авіаційних "інцидентів" у російській авіації? Приєднуйтеся - буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube