Депутати менше їздять за кордон і стали обережнішими
Рік тому високопосадовцям було простіше домовитись про внесення даних у систему "Шлях" та виїхати за кордон. Дехто з них, навіть попри відпочинок, все-таки привозив до України волонтерську допомогу, дрони чи турнікети. Наразі ситуація змінилася кардинально. І депутати готові навіть скласти свої повноваження, аби була можливість виїхати за кордон.
Про це розповіла журналістка NGL.media Катерина Родак. За її словами, сьогодні депутатам стало важче виїхати за кордон, тому дехто навіть складає мандати. Наразі масових випадків виїзду за кордон не помічають, але це пов'язують з тим, що депутати стали обережнішими.
«Наші депутати навчилися це приховувати, бо раніше можна було відкрити їхні інстаграм-сторінки, чи сторінки їхніх дружин, дітей і все було на поверхні. Зараз це роблять трішки акуратніше»,– додала Катерина Родак.
Наприклад, депутат від партії "Слуга народу" Олександр Куницький отримав дозвіл на виїзд від Верховної Ради. Він мав вирушити у короткотермінове відрядження до однієї з європейських країн. Однак дивним чином депутата помітили у Флориді (США). Замість дозволених 5 днів він перебував за кордоном 3 тижні.
У схожу ситуацію потрапив депутат від нині забороненої партії "ОПЗЖ" Віталій Борт. Він отримав дозвіл на 6-денне відрядження, але перебував за кордоном 2 місяці. У журналістському розслідуванні "Схем" йшлося, що від початку повномасштабної війни Віталій Борт вісім разів виїжджав за кордон, де провів 207 днів, з них 28 – у новорічній відпустці.
Глава Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив, чому не всі депутати отримують дозволи на виїзд за кордон. За його словами, головним представником парламенту у міжнародних відносинах є голова Верховної Ради України. Він наголосив, що окремі депутати маніпулюють та зловживають своїми відрядженнями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.