Статистика захворюваності на коронавірус в Україні
В Україні почала зменшуватися кількість захворювань на коронавірус. За останній тиждень на COVID-19 захворіли понад 36 тисяч людей. Через поширення COVID-19 українців просять вакцинуватися. Щеплення можна зробити у пункті чи центрі вакцинації.
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України за період з 3 по 9 жовтня в Україні підтвердили 36 413 нових випадків. З них — 4 194 дитини та 832 медпрацівники. Також за минулий тиждень:
Всього за весь час пандемії в Україні:
Щодо щеплення, то за минулий тиждень вакцинувалися 151 376 людей. З усіх проведених щеплень 10,2% становлять перші дози, 5,2% – другі дози, 74,4% – перші бустерні дози, 10,2% – другі бустерні дози. Від початку вакцинальної кампанії щеплено 16 141 677 людей, з них дві дози отримали 15 335 358, першу бустерну дозу – 2 437 687 людей, другу бустерну дозу – 61 332 людини. Близько 800 тисяч людей не отримали другу дозу, а понад 13 млн – першу бустерну дозу.
"Нагадуємо про необхідність захистити себе перед традиційним зростанням кількості випадків захворювання. Адже вакцинація – це єдиний ефективний спосіб зменшити ризики госпіталізації та смерті внаслідок коронавірусної хвороби", – наголосили в МОЗ.
Де зробити щеплення та які вакцини використовують в Україні
Перелік пунктів та центрів вакцинації за посиланням. В Україні використовуються три типи вакцин:
Вакцина Pfizer, яка надається в рамках глобальної ініціативи COVAX, має менший термін придатності, її постачання в Україну здійснюється невеликими партіями. Найближчим часом МОЗ планує дозволити робити другу бустерну дозу (четверте щеплення) всім громадянам, хто зробив останнє щеплення більше ніж шість місяців тому. Щоб дізнатись, яку дозу та коли вам потрібно ввести, звертайтесь до сімейного лікаря.
Зазначимо, що хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Легкий перебіг захворювання характеризується такими симптомами, як невисока гарячка (до 38° C), нежить або закладеність носа, головний біль, біль у горлі, біль у м’язах, кашель, відсутність змін психічного стану (порушення свідомості), спотворення нюху (дизосмія), смаку (дизгевзія) або втрата нюху (аносмія).
Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. Через це потрібно робити тест при будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірусну хворобу чи у вас звичайна застуда. Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря, або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0 800 60 20 19. Необхідно консультуватись із сімейним лікарем та у разі погіршення самопочуття терміново йому про це повідомляти. У екстрених випадках телефонуйте на 103 для виклику медичної бригади.
Нагадаємо, за попередній тиждень в Україні підтвердили понад 42 тисячі нових випадків COVID-19.
Раніше ми писали, що в Сумській області та Тернополі повернули масковий режим. Також надягати маски та респіратори у публічних місцях просять мешканців Києва. Крім того, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу.
Також Інформатор писав, яку безкоштовну допомогу можуть отримати українці при лікуванні COVID-19 у стаціонарі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.