Радник Єрмака зазначив, що рік про дозвіл бити західною зброєю по РФ навіть не йшлося, але нині все змінилося
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк відповів президенту США Джо Байдену на заяву щодо того, що Україні не обов’язково вступати у НАТО заради досягнення миру. На його думку, вступ до Альянсу все ж відбудеться. Він зазначив, що це лише питання часу.
Крім того, Подоляк нагадав, що деякі рішення, прийняті за останній час, ще рік або два тому деяким західним партнерам здавалися неможливими. Про це він заявив в інтерв’ю “24 каналу”.
“Можна говорити, що “ми там не бачимо чи бачимо Україну”. Не від цього – не від слів усе залежатиме. Тому що ескалація йде. Рік тому, якби ми в ефірі сказали, що європейські країни нададуть дозволи для ударів по території Росії, як би на нас з вами подивилися? Сказали б, що це фентезі. Не має сенсу навіть про це говорити”, – наголосив радник Єрмака.
Він згадав, як два роки тому західних партнерів просили передати HIMARS для ударів по російським окупантам. Тоді багато хто казав, що це неможливо, але сьогодні вже відомо, що ці ракетні системи будуть бити по території Росії, адже, за його словами, це і є правильним розвитком подій.
“Пам'ятаєте, які були істерики? Сьогодні зрозуміло, що HIMARS битимуть по території Росії, тому що це правильно. Це історично детерміновано та зумовлено. І так буде і з НАТО, і зі всім іншим (йдеться про вступ України – ред.). Мені цікаво, чи точно зацікавлені адміністрації Сполучених Штатів, чи президентів європейських країн в тому, щоб постійно перебувати у війні, збільшувати видатки на безпеку, мати проблеми з дуже масштабним тероризмом тощо”, – додав Подоляк.
Напередодні в інтерв’ю виданню Time Байден поділився своїми думками про те, яким він бачить мир в Україні після завершення російсько-української війни. На його думку, мир означатиме абсолютну неможливість Росії окупувати Україну у майбутньому. При цьому Байден додав, що Україні необов'язково бути членом НАТО.
Нагадаємо, що минулого тижня Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів західною зброєю по Росії, але лише в районі Харкова. Тож Київ відтепер може застосовувати реактивні системи залпового вогню HIMARS та ракетні системи GMLRS.
Офіційний представник Білого дому Джон Кірбі уточнював, що застосовувати американську зброю українська армія може "точково і в обмежених масштабах" для зриву російських атак у районі Харківської області. Водночас Кірбі допустив, що у США можуть змінити підхід і розширити географію ударів по РФ. Утім такі рішення будуть ще нескоро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.