Стало відомо, коли у Раді прийматимуть рішення щодо нового законопроєкту про мобілізацію

Читать на русском

Рішення профільного комітету Ради щодо законопроєкту про мобілізацію прийматиметься 8-9 січня

Читать на русском
військові, депутати
Депутати ніяк не можуть дійти згоди щодо законопроєкту по мобілізацію

Рішення профільного комітету Ради щодо законопроєкту про мобілізацію прийматиметься 8-9 січня

Скандальний законопроєкт про мобілізацію, який викликав палкі дискусії в Україні, винесуть на голосування профільного комітету Ради вже за день-два. Документ оновили, проте зауваження до нього все ще є. Ймовірно, 8-9 січня оборонний комітет Верховної Ради ухвалить остаточне рішення - і або рекомендує його до розгляду, або поверне на доопрацювання. 

Про це повідомили двоє депутатів Верховної Ради. Роман Костенко, секретар оборонного парламентського комітету, в ефірі телемарафону сказав: 

"Реальне прийняття рішення по законопроєкту комітетом буде на наступному тижні. Плануємо 8-9 січня". 

Водночас він визнав, що до оновленого законопроєкту все ще є дуже багато питань. Вони стосуються майже кожної норми великого документа. І над уточненнями та удосконаленням закону зараз працюють. 

“Ми йдемо постатейно. У законопроєкті про мобілізацію є 73 сторінки тільки порівняльної таблиці. Практично до кожної норми є питання щодо технічного написання або визначення відношення її до інших законів. Зараз йде заслуховування”, - сказав Костенко.

Зазначимо, що Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки сьогодні закінчив слухання щодо законопроекту по мобілізації. Член комітету Федір Веніславський вважає, що законопроект про мобілізацію можуть відправити назад Кабміну. Або прийняти цей законопроєкт за основу, а потім вносити до нього правки до другого читання.

 

"Є дві опції - або повернути Кабміну на допрацювання, або ухвалити проект за основу й далі допрацьовувати його в Раді до другого читання, що малоймовірно. Є низка дискусійних норм, які не схвалюють члени комітету", - сказав нардеп. 

Що не так із законопроєктом про мобілізацію 

Законопроєкт зареєстрували на сайті ВР 25 грудня 2023 року. Його не критикував хіба лінивий, і врешті  в Офісі Президента запевнили, що законопроєкт винесуть на голосування лише після обговорення та внесення змін. Михайло Подоляк пояснив, що парламентарі хочуть виправити деякі моменти та отримати оптимальний варіант документа. 

До законопроєкту мав серйозні зауваження омбудсмен Дмитро Лубінець. Він заявив, що деякі його положення суперечать Конституції України.  Він заявив, що дасть свою окрему експертну оцінку документу, на яку і вплинули компроміси з оборонним відомством. А у фінансовому комітеті ВР розвели руками і відразу ж попередили, що не знають, де взяти гроші на мобілізацію 450-500 тисяч людей, як того вимогає влада. Тут порахували, що на це знадобиться майже третина бюджету 2024 року. Таких грошей "тут і зараз" немає навіть гіпотетично.

Також нардепка Євгенія Крачук розповіла, що парламентарі та міжвідомча робоча група працюють над оновленням законопроєкту про мобілізацію в Україні. Шукатимуть компромісний варіант з урахуванням зауважень правозахисників та омбудсмена. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.