За той вигляд законопроєкту про мобілізацію в Україні, в якому документ перебуває зараз, депутати ВР голосувати не будуть, запевняють в Офісі Президента
За законопроєкт про мобілізацію у нинішньому вигляді народні депутати голосувати не будуть. В Офісі Президента запевняють, що його винесуть на голосування Верховної Ради лише після обговорення та внесення змін. Парламентарі хочуть виправити деякі моменти та отримати оптимальний варіант документа, орієнтований на довгу війну.
Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк. В ефірі телемарафону в суботу, 30 грудня, він пояснив, що не так зараз із цим законопроєктом.
Чи буде законопроєкт в такому вигляді? Ні. Безумовно, для того і вноситься певний законопроєкт – для обговорення. Після того, як буде все враховано, будуть внесені відповідні зміни, ми отримаємо більш-менш оптимальний законопроєкт, який враховує, що в нас довга, масштабна, інтенсивна війна, і рф не буде десь там зупинятись, вона буде тиснути, доки не програє цю війну", - сказав Подоляк.
Він зауважив, що довкола законопроєкту було багато хейту і хайпу, скандалу і токсичності, але це вже своєрідна традиція в Україні довкола будь-яких кардинальних змін. Водночас Подоляк визнав, що той закон, який сьогодні використовується, не відповідає нинішнім реаліям. Тому шукають оптимальний варіант.
"Поступово, побачите, цей законопроєкт буде обговорено і врегульовано так, щоб там були відповідні правильні нормативні позиції. Після цього, безумовно, парламент буде його голосувати в першому, другому читанні, і будемо мати новий закон про мобілізацію. Це дуже добре, що на рівні Генерального штабу, Міністерства оборони, Міністерства фінансів чи Кабміну в цілому, на рівні профільних комітетів Ради, на рівні експертного середовища відбувається дискусія. Це правильно", - сказав радник ОП.
Подоляк наголосив, що в Україні йде велика війна. За його словами, якщо росія не програє цю війну, вона захоче встановити тут окупаційний режим із відповідними трагічними наслідками для десятків чи сотень тисяч громадян України.
Законопроєкт, який викликав багато розмов і дискусій щойно його зареєстрували у Верховній раді, затвердять з компромісами - кажуть парламентарі. Голова парламентської фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко запевнив, що перед винесенням на голосування документ мають обговорити за участі Генерального штабу, профільних комітетів Верховної Ради та представників Мінфіну.
Цікаво, що у фінансовому комітеті ВР не знають, де взяти гроші на мобілізацію 450-500 тисяч людей, як це озвучує влада. Тут порахували, що на це знадобиться майже третина бюджету 2024 року. Таких грошей "тут і зараз" немає навіть гіпотетично.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.