Альтернативний законопроєкт Гончаренка про мобілізацію в Україні пропонує звільнення від служби людей з 3 групою інвалідності та демобілізацію через 18 місяців
У Верховній Раді зареєстрували ще один законопроєкт про мобілізацію в Україні. Народний депутат Олексій Гончаренко пропонує альтернативний варіант для деяких положень урядового законопроєкту, який зараз доопрацьовують і почнуть переписувати вже цього тижня. Зокрема, зміни стосуються строковиків та людей з інвалідністю 3 групи.
Законопроєкт № 10378-1 зареєстрували на офіційному сайті ВРУ. Його розмістили у розділі "Альтернативні" - як документ, що пропонує зміни до законопроєкту №10378 авторства прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та його команди.
Головні зміни, які пропонує Гончаренко, стосуються людей з інвалідністю і тих, хто вже служить на фронті. Зокрема, він пропонує прописати у законі гарантію демобілізації усіх, хто прослужив 18 місяців. А також просить звільняти від служби строковиків не пізніше, ніж через місяць після того, як закон набере чинності й надавати їм відстрочку від мобілізації на 12 місяців.
На думку Гончаренка, право на звільнення мають люди з інвалідністю 3 групи, а не лише 1 та 2. Він також пропонує заборонити мобілізовувати людей цієї категорії.
Крім того, у законопроєкті прописали право на відстрочку для тих, хто здобуває освіту. Її хочуть надати тим студентам, які навчаються та здобувають рівень вище вже здобутого.
Резонансний законопроєкт від Шмигаля №10378 на голосування не винесуть у тому вигляді, яким він є зараз. Треба внести суттєві правки. Про це говорять і в Офісі президента України, і низка народних депутатів. Напередодні Євгенія Кравчук, заступниця голови Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, повідомила, що планується оновлення законопроєкту про мобілізацію. Міжвідомча робоча група почне працювати над ним вже за кілька днів.
Парламентарі змушені шукати компромісний варіант, адже законопроєкт викликав гостру дискусію в суспільстві та наразився на критику юристів і омбудсмена Дмитра Лубінця. Крім того, самі ж урядовці не знають, звідки брати гроші на реалізацію деяких положень цього законопроєкту. Зокрема, у фінансовому комітеті ВР заявили, що на мобілізацію 450-500 тисяч людей, як це озвучує влада, знадобиться приблизно третина бюджету 2024 року. Таких грошей навіть гіпотетично виділити не зможуть.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.