США ввели новий пакет санкцій проти рф: туди потрапили 27 людей, оборонні компанії та угорський банк

У переліку - 27 корпорацій, які працюють в оборонному секторі російської економіки та підтримують війну, у списку є також громадяни Євросоюзу

Міжнародний інвестиційний банк
Під санкції потрапив Міжнародний інвестиційний банк, що базується в Будапешті

У середу, 12 квітня, Держдеп США ввів черговий пакет санкцій у зв'язку з повномасштабною агресією рф проти України. Він охоплює понад 80 фізичних та юридичних осіб, серед яких великий міжнародний банк, оборонні підприємства та компанії, пов'язані із Росатомом. Серед підсанкційних - не лише громадяни рф, а й іноземці. 

Про це повідомляє Міністерство фінансів США.  

Тепер "чорний список" поповнився іменами віце-прем'єра рф Марата Хуснулліна та громадянами Угорщини, Австрії, Німеччини, Кіпру, Ізраїлю, Ліхтенштейну та Узбекистану.

Серед найбільших компаній - USM Holding, пов'язаний з російським олігархом Алішером Усмановим, а також Мегафон, Русатом Оверсіз (РАОС, входить до держкорпорації Росатом), Металоінвест, Удоканська мідь.

Не обійшли санкції й Міжнародний інвестиційний банк, що базується в Будапешті. Майже 50% капіталу цієї установи належить росії, тому географічне розташування не врятувало цей банк. 

У переліку також опинились російські вантажні кораблі, а серед них ті, що йшли під турецькими прапорами й належали компанії Pola Raiz. 

США ввели новий пакет санкцій проти рф: туди потрапили 27 людей,  оборонні компанії та угорський банк 1

Не всім санкції проти рф до вподоби 

Російська економіка лише зараз відчула "смак" санкцій проти неї. Найпопулярніші експортні товари країни, газ і нафта, втратили основних клієнтів. З листопада курс рубля щодо долара впав більш ніж на 20% і цей процес лише розпочався. Експерти прогнозують різке падіння курсу рубля до кінця року. 

Але якщо США у питаннях санкцій діють принципово, то у Європі не всім хочеться, щоб росія була знекровлена їхньою дією. Зокрема, як писав Інформатор, Франція, Угорщина та Болгарія свого часу блокували санкції Євросоюзу проти рф. Вони хочуть і надалі співпрацювати з Росатомом.

Ми також повідомляли, що 12 квітня уряд Франції заблокував одноголосне рішення Європейського Союзу фінансувати поставки боєприпасів для України. Париж хоче отримувати відшкодування навіть за ті боєприпаси, яких Київ взагалі не просить. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube