США поки не розглядатимуть допомогу Україні: спікер Джонсон каже, що є важливіші питання

Читать на русском

Фінансування Києва може бути заблоковане у Палаті представників щонайменше до 9 квітня

Читать на русском
Допомога Україні, США. Джонсон
Американському уряду загрожує шатдаун

Фінансування Києва може бути заблоковане у Палаті представників щонайменше до 9 квітня

Спікер Палати представників США, республіканець Майк Джонсон заявив, що наразі не виноситиме на розгляд законопроєкт, який пропонує виділити кошти на допомогу Україні. За його словами, спершу має бути ухвалене рішення щодо фінансування американського уряду. Наразі йому загрожує шатдаун.

Урядові установи США можуть зіткнутися з браком коштів на свою роботу вже 23 березня. Тому документ про фінансування має бути ухвалений обома палатами Конгресу та підписаний президентом Джо Байденом до 23:59 суботи. Про це пише видання The Hill.

"Джонсон сказав, що він хоче спочатку профінансувати уряд, а потім зосередитися на ухваленні пакету іноземної допомоги, який також включає допомогу Ізраїлю та Тайваню, а також збільшення фінансування південного кордону", - йдеться у публікації.

Видання нагадує, що лідер меншості в Сенаті, республіканець Мітч Макконнелл тиснув на Джонсона, щоб той виніс законопроєкт про фінансування України на розгляд. Президент Джо Байден та інші іноземні лідери повторили подібні вимоги, водночас Джонсон та інші законодавці Палати представників намагаються запобігти частковому припиненню роботи уряду.

Згідно з розкладом, Палата представників США працюватиме 20, 21 та 22 березня. Потім американські законодавці зберуться в сесійній залі лише 9 квітня. Таким чином, рішення щодо України, ймовірно, не буде ухвалене ще щонайменше три тижні.

У США заблокована допомога Україні

Минулого місяця Сенат США, де більшість у демократів, ухвалив законопроєкт, що передбачає фінансування підтримки України на 60 млрд доларів. Після цього документ мала затвердити Палата представників, однак через позицію спікера Майка Джонсона цього досі не вдалось зробити. Спочатку республіканець наполягав на тому, що разом з допомогою Україні має бути затверджене посилення кордону США.

Згодом Джонсон заявив, що Палата представників підготує власний законопроєкт про фінансування України. Однак він, на відміну від документа, схваленого Сенатом, пропонує надавати Києву гроші у якості кредиту.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Видання CNN повідомляє, що Росія завербувала 15 000 громадян Непалу для участі у війні проти України. Це сталося після оголошення російським урядом вигідного пакету для іноземних бійців, який включав щомісячну оплату у 2 000 доларів та швидку процедуру отримання російського паспорта. Сергій Кузан обговорить, як непальські солдати можуть допомогти Росії у війні та наскільки це буде ефективно. Також будемо розглядати, чи вказують такі дії Росії на нову тактику залучення жителів найбідніших країн до конфліктів, і чи можна прорахувати їх мобілізаційний потенціал у цій сфері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.