Новий союзник: Південна Африка планує спільні військові навчання з росією та Китаєм

Південно-Африканська республіка оголосила про план провести спільні навчання військово-морського флоту разом із росією та Китаєм.

Новий союзник: Південна Африка планує спільні військові навчання з росією та Китаєм
До цього ПАР намагалася уникати подібних кроків

Уряд ПАР завжди уникав засуджувати москву за вторгнення в Україну. Але цей крок можна розцінювати як відверте підігравання кремлю та Пекіну.

Навчатимуться у терористів?

Південно-Африканська республіка оголосила 19 січня, що має намір провести військово-морські навчання за участі росії та Китаю. Метою заходів називають «зміцнення і без того процвітаючих відносини між Південною Африкою, росією та Китаєм». Навчання, що отримали назву «Операція Мосі» (у перекладі — «дим») триватимуть біля узбережжя ПАР від 17 по 24 лютого, повідомляє Africanews.

Спільні військово-морські навчання триватимуть десять днів
Спільні військово-морські навчання триватимуть десять днів

«Це буде другий випадок, коли такі навчання проводяться в присутності трьох військово-морських сил, перші відбулися в листопаді 2019 року в Кейптауні, Південна Африка», — йдеться в заяві південноафриканських військових.

У цих маневрах братимуть участь понад 350 південноафриканських військовослужбовців із різних родів військ та підрозділів. Спільно з «російськими та китайськими колегами» вони повинні обмінятися «навичками та оперативними знаннями».

Посол України в ПАР пані Абравітова вважає, що у росіян нема чому вчитися
Посол України в ПАР пані Абравітова вважає, що у росіян нема чому вчитися

«А щодо військових навчань Південної Африки, росії та Китаю, дозвольте мені просто запитати вас, що армія, яка вбиває невинних людей, армія ґвалтівників і вбивць, що вони можуть принести південноафриканській армії, як додаткову цінність?», —  сказала посол України в ПАР Любов Абравітова Voiсe Of Amerika.

ПАР підтримувала росію і раніше.

Південна Африка — одна з найбільших та найвпливовіших держав Африканського континенту. Офіційно вона зайняла «нейтральну» позицію з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого. Правляча партія Південної Африки має гарні відносини з москвою ще із часів СРСР. У ПАР відмовилися засуджувати дії путіна попри всі заклики колективного Заходу.

Мало того, у березні посол Південно-Африканської Республіки в Організації Об’єднаних Націй Мату Джоїні під час дебатів у Генеральній Асамблеї ООН щодо російського вторгнення докоряла США за дії в Іраку. Вона припустила, що Вашингтон та союзники чинили власні порушення Статуту ООН, тому, мовляв, дії росії можна зрозуміти й відмовилася засуджувати москву як агресора.

Посол ПАР в ООН Мату Джоїні відмовляється засуджувати дії росії в Україні
Посол ПАР в ООН Мату Джоїні відмовляється засуджувати дії росії в Україні

У ПАР тісні економічні та політичні стосунки з росією та Китаєм через БРІКС — міждержавну групу Бразилії, росії, Індії, Китаю і Південної Африки, яка вважається головним конкурентом G-7. Цього року ПАР прийняла головування в БРІКС. Подібні кроки майже неминуче спричинять наростання конфронтації із західними урядами.

Опозиція засуджує такий курс країни

Не всі в країні раді такому зближенню з авторитарними країнами: опозиційний Демократичний альянс різко розкритикував це рішення. Опозиціонери заявили, що це означає, що попри те, що правляча партія, Африканський національний конгрес Південної Африки (АНК), заявляє про свою «нейтральну» позиції щодо війни росії проти України, фактично вона стала на бік москви.

«Хоча наш уряд стверджував, що дотримується нейтралітету, це лише ще один із багатьох інцидентів, коли АНК явно викрив свою прихильність до росії і насправді не зробив нічого, крім того, щоби продемонструвати та довести відсутність нейтралітету в цьому випадку», — сказав опозиційний політик Кобус Маре.

Кобус Маре вважає, що не можна співпрацювати з автократіями
Кобус Маре вважає, що не можна співпрацювати з автократіями

Маре каже, що Південна Африка ризикує втратити свій міжнародний авторитет однієї з найдемократичніших країн континенту, ставши на бік того, що він називає «наймерзеннішими автократіями світу», пише Voiсe Of Amerika. Деякі аналітики кажуть, що світ перебуває в новій холодній війні з авторитарними Китаєм і росією з одного боку та західними демократіями з іншого. Зраз нейтральні країни приймають рішення, до якого з блоків пристати.

Раніше ми писали про те, що Китай має намір стати одним із лідерів двополярного світу майбутнього, для чого збирає союзників. Інформатор також розповідав про те, що росія та Китай розпочинають спільні військові навчання, загрожуючи союзникам США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube