Справу Гринкевича, який намагався дати хабар у $500 тисяч керівнику ДБР, направили до суду

Бізнесмену загрожує до 8 років в'язниці з можливістю конфіскацію майна

Ігор Гринкевич
Прокуратура передала до суду справу Гринкевича-старшого

Офіс Генпрокурора скерував до суду справу про підозру у хабарництві проти львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича. Чоловіка звинувачують у тому, що він намагався підкупити одного з керівників ДБР, пропонуючи йому $500 тис. за сприяння у поверненні вилученого майна. Наразі підозрюваний перебуває під вартою.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора. Наголошується, що за 500 тисяч доларів США підприємець просив організувати повернення майна, яке перебуває на території митного поста "Чайки" Київської митниці. Під час передавання коштів його затримали правоохоронці.

У прокуратурі не називають ім'я та прізвище бізнесмена, але очевидно, що йдеться про скандальну справу Ігоря Гринкевича. Його звинувачують за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Йому загрожує позбавлення волі до 8 років з можливою конфіскацією майна.

Офіс генпрокурора додав, що в межах вказаного провадження загалом повідомлено про підозру 5 особам. Їм інкриміновано створення та участь у злочинній організації, заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України). 

Справа Ігоря Гринкевича

Наприкінці грудня 2023 року львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича спіймали на спробі дати хабар у 500 тисяч доларів слідчому Державного бюро розслідувань. Його підконтрольні компанії були найбільшими постачальниками Міноборони України, проте масово розкрадали кошти, завдавши бюджету України збитків на понад мільярд гривень. І це на оборудках з закупівлею одягу та білизни для ЗСУ. Після розголосу Міноборони розірвало договори, які були укладені з підприємцем.

За даними, які опубліковані в медіа, за час повномасштабної війни фірми Гринкевичів уклали з Міноборони безліч тендерів на загальну суму в понад 3 мільярди гривень. При цьому постачалася відверто неякісна продукція за завищеними цінами, а сама родина вела "лакшері" спосіб життя. Це є ознакою корупційності даних угод, які укладалися з Міністерством оборони. 17 січня Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру. Пізніше в Одесі затримали його сина Романа, який готувався до втечі за кордон. Зараз Ігор та Роман Гринкевичи знаходяться в СІЗО. 

Його дружина Світлана Гринкевич намагалася вберегти майно родини від конфіскації. Для цього вона передала під заставу за кредитними угодами чотири люксові квартири у Києві та Львові. Їхня загальна вартість - 29 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube