Справа Гринкевичів: суд заарештував майно скандального львівського бізнесмена - ДБР

Читать на русском

Слідчі стверджують, що майно підозрюваного в корупції бізнесмена вже перебуває під арештом

Читать на русском
Справа Гринкевича
В офісах та вдома Гринкевича проведені обшуки

Слідчі стверджують, що майно підозрюваного в корупції бізнесмена вже перебуває під арештом

Майно, яке належить скандальному бізнесмену зі Львова Ігорю Гринкевичу, було заарештоване судом. Чоловіка підозрюють у масштабній корупції на оборонці. Наразі триває слідство.

Також відомо про обшуки у фірмах Гринкевича та в його оселі. Про це повідомляє пресслужба Держбюро розслідувань.

Зазначається, що у межах розслідування слідство провело обшуки вдома та на роботі бізнесмена. Крім цього, під обшуки потрапили також директори його компаній і офіси, що належать фірмам бізнесмена.

Серед заарештованого майна - нерухомість, люксові автівки, а також інше майно та рахунки компаній, які підконтрольні Гринкевичу. Правоохоронці також отримали висновки експертів, які встановили, що вся поставлена в Міноборони продукція, за яку відповідали компанії Гринкевича у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам.

"Отримано висновок експертів, згідно з якими встановлено, що вся поставлена продукція компаніями бізнесмена на потреби МОУ у 2023 році не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання військовослужбовцями Збройних Сил України, - зазначає пресслужба.

Справа Гринкевича: що відомо

Нагадаємо, останніми днями українське суспільство жваво обговорює чергову корупційну справу. Йдеться про масштабні оборудки на обороні, яку влаштувало сімейство Гринкевичів та особисто відомий львівський бізнесмен Ігор Гринкевич.

За даними, які опубліковані в медіа, за час повномасштабної війни фірми Гринкевичів уклали з Міноборони безліч тендерів на загальну суму в понад 3 мільярди гривень. При цьому постачалася відверто неякісна продукція за завищеними цінами, а сама родина вела "лакшері" спосіб життя. Це є ознакою корупційності даних угод, які укладалися з Міністерством оборони.

Під час слідства встановили, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони. Це призвело до збитків бюджету на 1,2 мільярда гривень.

"Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Також, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців", - йдеться в повідомленні ДБР.

Все це так і залишилося б у тіні, якби проти Ігоря Гринкевича кілька місяців тому не було порушено кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Чоловік при цьому намагався підкупити слідчого ДБР за 500 тисяч доларів. Саме на цьому "герой" нашої публікації й погорів: посадовець виявився чесною людиною, грошей не взяв, а Гринкевича затримав. Тоді й почався широкий суспільний розголос. До публічних заяв з вимогою розслідувати оборудки долучилися навіть військові ЗСУ з передової. Станом на зараз триває розслідування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.