Справа Прилуцької: Верховний суд поновив на посаді чиновницю з російським паспортом

Міністерство юстиції у судовому порядку домагатиметься скасування рішення

Марина Прилуцька і суд
Верховний суд поновив на посаді чиновницю з паспортом рф

Міністерство юстиції України у судовому порядку оскаржить рішення Верховного суду про поновлення на посаді колишньої чиновниці Марини Прилуцької. За даними СБУ, жінка відмовилася від своєї посади та добровільно прийняла громадянство країни-окупанта рф. Також вона підтримувала сталий зв'язок з російською ФСБ у тимчасово окупованому Криму.

За інформацією співрозмовника "Української правди", Верховний суд визнав неправомірною постанову Шостого апеляційного адміністративного суду щодо звільнення Прилуцької з посади державної служби. Таким чином, посадовиця повернула втрачену роботу.

Справу уже скеровано на повторний розгляд до Шостого апеляційного адміністративного суду. Мін'юст наголошує, що у матеріалах присутні документи СБУ, що свідчать про те, що колишня посадовиця добровільно прийняла громадянство країни-окупанта рф.

Зокрема у матеріалах справи йдеться про те, що 13 березня 2014 року Прилуцька прибула до Ялти, де зареєструвала своє місце проживання. Після окупації Криму рф, вона повторно прибула до Ялти й,  використовуючи реєстрацію, отримала паспорт громадянки російської федерації. За даними СБУ, під час перебування у Криму, Прилуцька підтримувала зв'язки з російською ФСБ.

Зараз місце перебування ексчиновниці залишається невідомим, як повідомило джерело в Міністерстві юстиції. Крім того, Верховний суд ухвалив рішення без участі сторін й Мін'юст дізнався про розгляд справи лише після отримання копії постанови.

Справа Прилуцької: що про неї відомо

У липні 2021 року Прилуцька звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Мін'юсту про визнання протиправним та скасування наказу про її звільнення з посади у зв`язку із втратою права на державну службу або його обмеження внаслідок встановлення факту наявності у державного службовця громадянства іноземної держави під час проходження державної служби. Рішенням Окружного адміністративного суду Києва від 20 травня 2022, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 9 листопада 2022 у задоволенні позову Марині Прилуцькій було повністю відмовлено.

Водночас Касаційний адміністративний суд ВС фактично вказав, що фотокопії паспорту рф, наданої СБУ, та податкового номеру – недостатньо. Згідно з нинішнім рішенням ВС, Шостий апеляційний адміністративний суд має розглянути справу повторно.

Скандали з російськими паспортами

5 жовтня 2022 року тодішній голова Верховного суду Всеволод Князєв відрахував голову Касаційного господарського суду Богдана Львова зі штату ВС на підставі листа СБУ про наявність у нього громадянства рф. Цьому передувало розслідування журналістів "Схем" - у вересні вони виявили, що Львов має громадянство рф ще з 1999 року із пропискою у Москві. На той момент він вже був суддею в Україні. А у 2012 році, коли йому виповнилось 45, Львов цей паспорт чемно оновив. Він заперечував наявність у себе російського паспорта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube