За голову Антимонопольного комітету України, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад 56 млн грн та недостовірному декларуванні, внесли 30,28 млн грн застави
За очільника Антимонопольного комітету Павла Кириленка внесли заставу, такий запобіжний захід призначив Вищий антикорупційний суд. Розмір внесеної застави - 30,28 млн грн. Хто саме вніс кошти - не уточнюється.
Про це пише "Слово і діло" з посиланням на ВАКС. Зазначається, що застава була внесена 28 серпня, в день, коли ВАКС обрав запобіжний захід Кириленку.
Йому призначили запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 30,280 млн грн, високопосадовця не заарештували. Його підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації (ст. 368-5 та ч. 2 ст. 366-2 КК України). В САП заявили, що будуть оскаржувати рішення ВАКС щодо запобіжного заходу.
"28 серпня за підозрюваного голову Антимонопольного комітету України внесли 30,28 млн грн застави, визначені як запобіжний захід", - сказала керівниця відділу комунікацій суду Олеся Чемерис.
Павло Кириленко очолював Донецьку держадміністрацію та військово-цивільну адміністрацію Донецької області з 5 липня 2019 року по 5 вересня 2023. Головою Антимонопольного комітету України він став з 6 вересня 2023 року. На цю посаду його призначила Верховна Рада.
У березні цього року журналісти проєкту “Схеми” (Радіо Свобода) провели розслідування, під час якого виявили значне зростання статків родини Павла Кириленка. Тоді йшлося про понад 70 млн грн. Сам посадовець пояснював журналістам, що стартовий капітал його родина отримала ще аж у 1990-х роках. Казав, що його теща вдало реалізувала акції заводу “Стирол” у нині окупованій Горлівці на Донеччині. Жінка під час спілкування зі ЗМІ повідомила, що у 1997 родині вдалося виручити за продаж акцій 40 тисяч доларів. Втім, за її словами, документи, що підтверджують все це, залишилися в окупованому місті.
25 березня 2024 року САП та НАБУ після входу матеріалу "Схем" розпочали кримінальне провадження щодо голови АМКУ Павла Кириленка за статтями "незаконне збагачення" та "декларування недостовірної інформації". 14 серпня НАБУ і САП повідомили Кириленку про підозру. Йдеться про незаконне збагачення на 56 млн гривень, а також неправдиве декларування. За даними слідства, у 2020-2023 роках Кириленко на посаді керівника Донецької ОВА, набув 21 об’єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.