САП просить заарештувати голову АМКУ Кириленка: його підозрюють у масштабній корупції

Під час керування Донецькою областю Павло Кириленко придбав чимало нерухомості та іншого майна

Підозра Павлу Кириленку
Сам Кириленко відмовився коментувати хід судового засідання

Колишнього губернатора Донецької області та чинного керівника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка просять взяти під варту із можливістю внести заставу. Заставу йому визначили у розмірі в 121 млн грн. Відповідне подання Спеціалізована антикорупційна прокуратура спрямувала у Вищий антикорупційний суд.

Як повідомляє Центр протидії корупції, на судовому засіданні 15 серпня заслуховували прокурора САП, яка веде справу. На наступному засіданні планується заслухати представників захисту, також мають допитати двох свідків у справі – тещу та тестя Кириленка.

За місцем проживання Кириленка під час обшуку виявили ключі від двох квартир в Ужгороді. Про цю нерухомість слідству ще не було відомо. Дружина Кириленка заявила, що це нібито квартири її матері, проте за даними з реєстру, вони зареєстровані на іншу особу.

Сам Кириленко відмовився коментувати хід судового засідання. Також він відмовився коментувати представникам ЗМІ висунуту йому підозру.

Що відомо про Павла Кириленка та розслідування щодо нього

Павло Кириленко очолював Донецьку держадміністрацію та військово-цивільну адміністрацію Донецької області з 5 липня 2019 року по 5 вересня 2023-го. Головою Антимонопольного комітету України він став з 6 вересня 2023 року. На цю посаду його призначила Верховна Рада. Також він є полковником юстиції.

У березні цього року журналісти проєкту “Схеми” (Радіо Свобода) провели розслідування, під час якого виявили значне зростання статків родини Павла Кириленка. Тоді йшлося про понад 70 млн грн. 

Сам посадовець пояснював журналістам, що стартовий капітал його родина отримала ще аж у 1990-х роках. Казав, що його теща вдало реалізувала акції заводу “Стирол” у нині окупованій Горлівці на Донеччині. Жінка під час спілкування зі ЗМІ повідомила, що у 1997-му родині вдалося виручити за продаж акцій 40 тисяч доларів. Втім, за її словами, документи, що підтверджують все це, залишилися в окупованому місті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube