Ховався два роки, сидітиме — чотири: помилка ТЦК у повістці не врятувала ухилянта від вироку суду

Чоловік свідомо уникав мобілізації до ЗСУ по повістці, у якій було допущена помилка у його прізвищі, бо не хотів воювати під чужим іменем

Мобілізація, повістка
Ухилянта від мобілізації засудили попри помилку у повістці. Фото Getty Images

Хмельницький апеляційний суд визнав винним чоловіка в ухиленні від мобілізації за бойовою повісткою, у якій в його прізвищі припустилися помилки в одній літері. Чоловік на цій підставі два роки уникав служби у війську і навіть переміг у суді першої інстанції. Утім на рівні апеляції його зусилля провалились — тепер він відбуватиме покарання у в'язниці, терміном у чотири роки за злісне ухилення від мобілізації. 

Про цікавий вирок у справах про порушення військового обліку та мобілізації пише "Судовий репортер". Зазначається, що у листопаді 2022 року чоловік прибув до ТЦК за телефонним викликом. Там йому дали бойову повістку і за нею він мав з'явитися до ТЦК 10 листопада, але не прийшов, бо з'ясував, що у повістці в його прізвищі допущена помилка. 

Працівники ТЦК виписали чоловікові нову повістку, але він категорично відмовлявся її отримувати. Він не підіймав трубку телефону, не відчиняв двері за вказаною у військо-облікових даних адресою і всіляко ухилявся від мобілізації. Так тривало два роки. Чоловік навіть переміг у суді першої інстанції, який виправдав чоловіка від ухилення від мобілізації.

Проблеми у чоловіка почалися на рівні Хмельницького апеляційного суду. Колегія суддів, розглядаючи справу, дійшла до висновку, що доводи чоловіка про те, що він не хотів воювати під чужим прізвищем є недостатніми. Судді підкреслили, що чоловік отримав повістку особисто під підпис. Допущена помилка в прізвищі не є достатньою підставою, щоб уникнути служби, адже у решті військово-облікових даних вся інформація про чоловіка збігалася, помилок не було.

Суд, вивчивши обґрунтування сторін, дійшов до висновку, що зарахування на військову службу відбувається не за повісткою, а на основі військово-облікових даних чоловіка. Рішення першої інстанції апеляційним судом було скасовано. У підсумку чоловіка засудили до чотирьох років ув'язнення.

Обґрунтовуючи своє рішення апеляція вказала на помилку суду першої інстанції. Вона полягала у тому, що протягом двох років поспіль після отримання повітки з помилкою у прізвищі, чоловік не вживав заходів, щоб вступити до ЗСУ. Відтак, він свідомо ухилявся від викання свого військово обов'язку і злісно ухилявся від мобілізації. 

Суди у справах про мобілізацію і ТЦК

У Вінницькій області суд виправдав одного із керівників районного ТЦК, який провалив у відведеному йому районі план мобілізації. Чоловік зміг мобілізувати лише 10 із 40 необхідних чоловіків, що становило тільки 25% мобілізаційного ресурсу. Керівника районного ТЦК Ігора Б. звинуватили у недбалому ставленні до мобілізаційного завдання, але він заперечив свою вину і довів, що просто не мав кого мобілізувати.

Батько трьох дітей у суді оскаржив відмову ТЦК надати йому відстрочку від мобілізації. ТЦК вирішили мобілізувати чоловіка на тій основі, що він не надав всіх підтверджувальних документів про батьківство. Суд, вивчивши матеріали справи, ухвалив, що відсутність доказових документів батьківства не є достатньою підставою для відмови у відстрочці від мобілізації для багатодітного чоловіка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube