Грем вважає, що таким чином питання підтримки України зрушиться з мертвої точки
У США вперше прозвучала ідея змінити вихідні умови безплатної військової допомоги Україні: американський сенатор Ліндсі Грем пропонує надавати підтримку Києву у кредит, або в обмін на природні ресурси. На думку політика, таким чином можливо дійти згоди між республіканцями та демократами та розблокувати питання військової підтримки США.
Як повідомляє видання CBS News, пропозиція Ліндсі Грема фактично повторює пропозицію колишнього президента США Дональда Трампа. Останній свого часу наполягав, щоб допомога українцям перестала бути безоплатною.
Обґрунтовуючи свою ідею про переведення американської допомоги в обмін на ресурси чи у кредитну форму, Грем згадав американські борги. Він також вважає, що таким чином вдасться досягнути консенсусу у цьому питанні розблокування допомоги Києву між правлячими партіями США.
"Я хочу перетворити пакет допомоги на кредит, і це має для мене сенс… У нас борг на $34 трильйони. Україна має корисні копалини, мають багато ресурсів", – повідомив Грем.
Підкреслюється, що переведення допомоги США у вигляді позик допоможе в ухваленні законопроєкту США про військову допомогу. Таким чином Палата представників ухвалить документ, а у республіканців вдасться додатково зібрати від 6 до 8 голосів.
“Це ідея Трампа. Якщо її прийняти, гадаю, можна отримати багато голосів у Палаті представників та Сенаті”, – підкреслив сенатор.
Сенат США, який контролює Демократична партія, схвалив законопроект, що передбачає $95 млрд на допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Як зазначає Reuters, за законопроект проголосували 70 сенаторів проти 29, при цьому 22 республіканці проголосували "за". Документом передбачається виділення: $60,1 млрд. на допомогу Україні, $14,1 на підтримку Ізраїлю, $9,2 млрд на гуманітарну допомогу цивільним особам у зонах конфліктів, $4,8 млрд на підтримку регіональних партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Глава комітету з закордонних справ Палати представників США Майкл Маккол вважає, що питання допомоги Україні розглянуть до середини березня. Орієнтовно, це станеться після 8 березня. Причиною затримки є те, що конгресменам спершу потрібно обговорити інші законопроєкти про видатки.
Сьогодні наш гість - Михайло Орєшніков, колишній громадянин росії, розповість нам про те, як ефективно спілкуватися з росіянами, враховуючи їхнє специфічне сприйняття. Мова йде про так звану «мову вибухів», яка має свої особливості в контексті російського суспільства. Також Михайло розкриє деталі асамблеї відродження, де різні національності об'єднуються для захисту своїх прав у межах росії. Приєднуйтеся до перегляду - обіцяє бути цікаво!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.